Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18009 miejsce

Mateusz Baron zwycięzcą Amateur Strongman World Championships

W amerykańskim Columbus w stanie Ohio dwudziestodwuletni bytomianin Mateusz Baron został amatorskim mistrzem świata strongmanów.

Mateusz Baron podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Śląska w Bytomiu. / Fot. Piotr A.JeleńW zawodach w amerykańskim Columbus, które odbywały się pod patronatem Arnolda Schwarzeneggera, w stawce sześćdziesięciu zawodników z piętnastu krajów znalazła się także trójka Polaków, Mateusz Baron, Krzysztof Schabowski i Robert Cyrwus. Udział naszych zawodników w tej prestiżowej imprezie, to nagroda dla siłaczy za postawę w eliminacjach krajowych, które odbywały się w Bytomiu, Międzyzdrojach i Ustroniu Morskim.

W drodze do wielkiego finału Amatorskich Mistrzostw Świata Strongman 2011 Mateusz Baron okazał się bezkonkurencyjny, pozostawiając wszystkich przeciwników za plecami. Podobnie sytuacja przedstawiła się w finale, w którym Baron wygrał wszystkie konkurencje i zdobył tytuł Mateusz Baron podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Śląska w Bytomiu. / Fot. Piotr A.JeleńMistrza Świata Amatorów Strongman 2011.


Jak myślicie: silniejsi są strongmani czy bokserzy?

- Zwyciężyłem we wszystkich konkurencjach. Zrobiłem, co mogłem i dziękuję tym, którzy trzymali za mnie kciuki, zwłaszcza rodzicom, sponsorom. Tych emocji nie da się wyrazić słowami, to trzeba przeżyć - relacjonował tuż po powrocie z USA Baron.
- Cieszę się, bo osiągnięcie tego sukcesu okupiłem ogromnym wysiłkiem - powiedziała nowa gwiazda amatorskich sportów siłowych.

Ciekawostką jest fakt, iż nowo kreowany mistrz świata amatorów zaczynał przygodę sportową od gry w piłkę nożną, jako bramkarz Dramy Zbrosławice, po czym fascynacje sportami siłowymi, zwłaszcza Mariuszem Pudzianowskim sprawiły, że ruszył w ślady wielkiego Pudziana.

Kto został polskim Strongmanem?

Mateusz Baron na trzecim miejscu ubiegłorocznych Mistrzostw Śląska w Bytomiu. / Fot. Piotr A.JeleńDo tej pory największymi osiągnięciami Mateusza Barona było pierwsze miejsce ex aequo z Witoldem Wolnowskim w eliminacjach do Pucharu Polski oraz zdobycie w 2009 roku tytułu drugiego wicemistrza Europy.

Zapraszam nafotorelcję z ubiegłorocznych Otwartych Mistrzostw Śląska Amatorów Strongman, które rozegrano w Bytomiu w których mogliśmy oglądać Mateusza Barona w akcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.