Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9463 miejsce

Mateuszek ma marzenie

Chłopczyk ze Szczecina, chory na Zespół Silver-Russella, marzy, by dostać kartki od ludzi z całego świata. Piszesz artykuły w Wiadomościach24.pl? Napisz kartkę do Mateuszka.

Kiedy Mateusz był malutki, lekarze rozpoznali u niego to właśnie schorzenie genetyczne, zwane w skrócie SRS, charakteryzujące się występowaniem wielu wad rozwojowych jednocześnie. Jakich? Wystarczy powiedzieć, że mały jest pod opieką endokrynologa, gastrologa, alergologa, urologa, kardiologa (wada serca...), ortopedy, neurologa i genetyka. Jego chorobie towarzyszy dużo różnych dolegliwości, uniemożliwiających normalne funkcjonowanie bez ciągłych wizyt w szpitalu, kroplówek i brania dużej ilości leków.
 / Fot. Screen ze strony http://mateusz.szczecinianie.pl
- Na co dzień - jak pisze jego mama - nie widać, że Mateusz jest chory.- Lubi cyferki - dodaje i odejmuje w pamięci do 100 od szóstego roku życia, kocha gry komputerowe, bajki, klocki, autka itd. Jest jednak delikatny, nie wolno mu się męczyć: jeździć na rowerze czy grać w piłkę jak to robią inne chłopaki. Ma swoje marzenie: chciałby otrzymać duuużo kartek z całego świata. Te kartki można wysyłać na adres:

Mateusz Lang
ul. Wiślana 37
70-885 Szczecin

O tym wszystkim można przeczytać na stronie Mateuszka, a najważniejsze informacje o chłopcu podaje Fundacja Mam Marzenie, której jest podopiecznym.

Moja kartka pofrunie do Mateuszka jutro, z jednej zapomnianej wioski w Sudetach. Twoja może być z Syberii, paryskiej galerii, z dworca Łódź-Widzew i kaszubskiej wsi Wdzydze. Jak chcesz. Tylko niech będzie i niech dojdzie tam, gdzie czekają na nią te dwie małe łapki...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Ja też dziękuję...

Mateuszkowamamo - informację o Pani synku dostałam mailem od koleżanki, ona też dostała ją od kogoś... i stąd ten tekst. Mam nadzieję, że uda mi się opublikować analogiczne artykuły wszędzie tam, gdzie tylko będę miała możliwość. Może nie mam tych miejsc dużo, ale wszędzie tam są ludzie, którzy podadzą dalej, a o to przecież chodzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten świat jest tak dziwnie urządzony że bezbronne istotki muszą tak strasznie cierpieć, ale ważne jest to że w tych najtrudniejszych chwilach potrafią nadal marzyć a My przez tak niewielki gest możemy spełniać te marzenia !!! No i oczywiście należy podziwiać pomysłowość naszego małego marzyciela Mateuszka!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Ci, Mateuszku. :-) To świetny pomysł, aby moi uczniowie poćwiczyli sobie poprawne adresowanie kartek. Pozdrawiam serdecznie. :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wysle i powiem dalej ;-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy...
Mateuszek z rodzicami

Komentarz został ukrytyrozwiń

jw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nigdy nie zrozumiem tego świata, w którym małe kochane dzieci muszą cierpieć..kartkę wyslę..na pewno. Dzięki Marku;)) Plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ogromny plus:) Oczywiście pragnę się przyczynić do spełnienia marzenia Mateuszka, wyślę kartkę i przekażę info dalej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

choroby to straszna rzecz... jeszcze jak patrzy się na małe dzieci zmagające się z nimi.. wiele słyszałam o różnego typu spełniania marzeń chorych dzieci, ale wysyłanie kartek jest chyba po raz pierwszy. fajnie to sobie wymyślił :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.