Facebook Google+ Twitter

Matisyahu wystąpi 26 sierpnia w Gdańsku

Charyzmatyczny muzyk reggae i raper, Matisyahu, wystąpi 26 sierpnia w klubie B90 w Gdańsku.

 / Fot. By Jkupry1 (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia ComKończące się już lato było czasem festiwali i cykli koncertowych, co nie powinno nikogo skłaniać do przeoczenia pojedynczych koncertów. Często one są wydarzeniami dużego kalibru, bijącymi na głowę niejeden festiwal. Tak będzie w przypadku Matisyahu, który wystąpi w gdańskim klubie B90 już w środę.

Trzydziestokilkuletni nowojorczyk jest zaliczany do przedstawicieli białej odmiany muzyki reggae. Takie przypisanie nie jest już aktualne, Matisyahu nagrał już dwa kolejne albumy utrzymane raczej w konwencji popu niż jamajskich rytmów i brzmień. Trzeba być tego świadomym. Matisyahu jest hebrajską formą imienia Mateusz, a dosłownie oznacza "dar boży". Nasz bohater w paszporcie figuruje jako Matthew Paul Miller, a na świat przyszedł w 1979 r. w rodzinie ortodoksyjnych Żydów.

Rastafarianizm, czyli ruch parareligijny związany z muzyką reggae, jest w sporym stopniu spokrewniony z judaizmem, więc młodemu nowojorskiemu chasydowi było o wiele bliżej do muzyki z Antyli, niż mogłoby się wydawać. Jego gwiazda zabłysła dokładnie dziesięć lat temu, dzięki kompozycji "King Without a Crown" i scenicznemu image, na który składała się długa i bujna broda oraz tradycyjny strój żydowski. Dzięki oryginalności oraz bardzo silnej osobowości estradowej Matisyahu zrobił niemal natychmiastową karierę i z ciekawostki stał się prawdziwą gwiazdą. Kilka lat temu zreformował swoje poglądy, muzykę i wygląd i w takiej formie przyjedzie teraz do nas. Matisyahu wystąpi 26 sierpnia o godz. 19 w klubie B90, ul. Doki 1, Gdańsk (tereny postoczniowe). Bilety: 70-90 zł.Tomasz Rozwadowski (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.