Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28609 miejsce

Matka Boska Smoleńska wg Janusza Palikota

Janusz Palikot na swoim blogu opublikował własną, mocno kontrowersyjną wersję obrazu "Matka Boska Smoleńska". Maryja ma na nim twarz Jarosława Kaczyńskiego, a na ręku, zamiast Chrystusa, trzyma kota.

 / Fot. screen z bloga J. PalikotaJanusz Palikot znowu wywołuje skandal i prowokuje katolików. Na jego blogu widnieje obraz, na którym Matka Boska trzyma małego Jezusa. Ten słynny obraz został jednak przez Palikota znacznie przekształcony. Zamiast twarzy Maryi widnieje zdjęcie szefa opozycji, Jarosława Kaczyńskiego; zamiast małego Chrystusa, kot prezesa PiS.

Palikot napisał też, że autorem obrazu "Matki Boskiej Smoleńskiej" jest Cyryl I, który jego kopię przekazał nam podczas swojej ostatniej wizyty w Polsce. "Zaznaczył, by ikonę umieszczono w widocznym miejscu, tak by przypominała Kaczyńskiemu o jego klęsce"- podkreślił Palikot.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

Kazimerz
  • Kazimerz
  • 24.08.2012 16:12

TO TEGO POKROJU LUDZIE W POLSCE ROBIĄ WROGOŚĆ DO NAS RODOWITYCH POLAKÓW .

Kim są Kaczyńscy – fakty, mity i wątpliwości
-
http://host26.pl/2010/12/11/kim-sa-kaczynscy-fakty-mity/
-
KIM SĄ KACZYŃSCY? Cz.1
http://www.youtube.com/watch?v=BgslDlN5QNA
-
KIM SĄ KACZYŃSCY Cz.2 - fakty, mity i wątpliwości
http://www.youtube.com/watch?v=Rf9M2eG5Zwk

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 20.08.2012 20:31

Jakaś świnia przejęła się ,że obrażam śmiecia palikota (i usunęła mój wpis) - a sam ten artykuł jest najgorszą obrazą .

Komentarz został ukrytyrozwiń
-
  • -
  • 20.08.2012 20:25

@Karol W. - nie wstyd Ci ,że popierasz śmiecia ,który bluźni na świętość innych ludzi .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.08.2012 12:45

Bez obrazy, ale trzeba się zastanowić czy temat katastrofy smoleńskiej doprowadzi szefa opozycji do władzy. Podchodząc do tego racjonalnie ludzie wiedzą że z Rosją nic się nie ugra, więc po co PiS ten temat wykorzystuje w biznesie politycznym?

Komentarz został ukrytyrozwiń
chech
  • chech
  • 20.08.2012 10:06

No cóż pan Palikot tak szanuje uczucia religijne ludzi jak ci ludzie szanują jego. Ten sam poziom.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 20.08.2012 00:10

Bardzo przykro się patrzy na taki wizerunek. Pan Palikot powinien szanować religijne uczucia ludzi oraz szanować ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 19.08.2012 23:32

Wydawalo mi sie, ze pan Palikot zawsze chcial tworzyc nowe ustawy, cos zmieniac itp. Teraz sie przekonuje, ze stac go tylko na happeningi i nic wiecej ... Do pracy panie posle, do pracy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
chech
  • chech
  • 19.08.2012 23:09

@ Jadwiga Dzisiaj 18:59 Pani Jadziu to Pani czy ja śnię?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek M
  • Jurek M
  • 19.08.2012 22:01

Gdyby Palikot obraził Mahometa, tak następnego dnia znaleziono by go, z rozprutym brzuchem ,w krzakach na obrzeżach Biłgoraja!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof P
  • Krzysztof P
  • 19.08.2012 21:50

Ciekawe jest to że jeśli by przerobił wizerunek Mahometa to by było wielkie oburzenie na całym świecie, ale "Naszą" religię może szargać i ośmieszać. Ja jako Katolik jestem bardzo zniesmaczony. Przykre i tyle.