Facebook Google+ Twitter

Matka Boża w Jarosławiu oczekuje złota, nie podróbek

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-01-14 09:50

Podczas porannej mszy 28 grudnia ub. roku w bazylice w Jarosławiu doszło do zadziwiającego zdarzenia. Przy podnoszeniu obrazu, który zasłaniał figurę Piety, z rzeźby spadły jednocześnie obie korony. "Matka Boska oczekuje nowych koron".

 / Fot. www.jaroslaw.dominikanie.plPrzeor jarosławskich dominikanów, o. Jacek Skupień przekonuje, że korony spadły w sposób "niewytłumaczalny". Figura Matki Boskiej Bolesnej znajduje się na ołtarzu głównym i jest zakryta obrazem, ale obraz jest od niej na tyle oddalony, że nie mógł, zdaniem o. Skupnia, zahaczyć o korony. Czy mamy do czynienia z cudem? Nie, po prostu "Matka Boska oczekuje nowych koron", ot tyle.

- To, co się stało, odczytujemy jako znak Matki Bożej - twierdzi o. Jacek. - Uważamy, że w ten sposób Maryja chciała nam przekazać, że oczekuje nowych koron, ale nie w charakterze ozdób, tylko jako wynagrodzenie za wszystkie grzechy i zło - dodaje.

Zobacz także: "Bóg zaspokoi waszą potrzebę". Zobacz, czym jeździ Twój biskup

Wiadomość o wydarzeniach z końca grudnia i oczekiwaniach Matki Boskiej względem jarosławskich wiernych już się rozniosła. Wierni przynoszą do zakonu złoto i srebro na przebłaganie za grzechy. Dominikanie zarządzili, by podczas nabożeństw fatimskich, które odbywają się każdego 13. dnia miesiąca, odmawiano różaniec pokutny za wszystkie ich niegodne uczynki.

Przeor zakonu ufa, że nowe korony powstaną szybko, aby mogły pojechać do Rzymu, gdzie poświęci je papież Benedykt XVI. Warto obejrzeć wypowiedź o. Skupnia dla Podkarpackiego Portalu Informacyjnego, w którym tłumaczy, że ojcowie chcieli już wcześniej wymienić korony Matce Bożej i "modlili się o znak". Znak się pojawił, teraz brakuje złota.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (90):

Sortuj komentarze:

Pani Mario Czerw!

Tekst wbrew pozorom nie ma charakteru antyklerykalnego, tylko walczy z antyuczciwością. Jak byśmy na to nie patrzyli to zakonnicy tym "cudem" wyłudzają pieniądze jak sami stwierdzą potrzebne na remont tej świątyni? Wierni mają prawo nosić tyle złota ile chcą tylko czy nie prościej powiedzieć prawdę? Czy nie lepiej po prostu ogłosić zbiórkę na remont świątyni, a nie stwarzać kolejny już cud? A jaką wierni mają kontrolę nad ilością zebranego kruszcu? Czy to jest ta wielka tajemnica wiary, czy tez kolejny wielki przekręt? Żyjmy w prawdzie i przejrzystości ogłaszają wszem i wobec kapłani, i czy tak wyglądać ma ta prawda i przejrzystość?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zbigniewie Głuszczyk!

To przecież Pan pisze, że; "Ewangeliści opisują Matkę Bożą jako Niewiastę obleczoną w Słońce, Księżyc pod jej stopami, a na głowie wieniec z Gwiazd dwunastu" i pyta się mnie Pan czy ta odrobina złota jest w stanie przyćmić blask Słońca?

Widział Pan kiedyś obraz Matki Bożej Częstochowskiej? Widział Pan kiedyś obraz Matki Bożej Ostrobramskiej i inne obrazy? Ja tam nie widziałem tej Niewiasty obleczonej w Słonce, nie widziałem Księżyca pod Jej stopami, i chociaż widzę tam wieniec z Gwiazd dwunastu to te gwiazdy przyćmił blask złota, ta samo jak Słońca i Księżyca którego w ogóle nie widać pod złotymi szatami. Niech Królowa Narodu Polskiego nosi na głowie Wieniec z Gwiazd dwunastu, niech jest obleczona w Słonce i niech tego wszystkiego nie przyćmiewa blask złota.

Powołuje się Pan na Ewangelistów a sam blask złota ceni bardziej niż koronę z Gwiazd dwunastu i blask obleczonej promieniami Słonecznymi postaci?

PS.
"Jeśli nie potrafi pan wyciągnąć (dop. z tego( wniosków proszę dać znać".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście ja jestem otwarty na wszystkich ludzi.Nie ma dla mnie lepszych czy gorszych ludzi .Ludzie są tacy jakich widzimy w okół siebie.Brak tolerancji do osób , które maja inne preferencje seksualne jest oznaka naszej marności(nie mylić tych słów, które wypowiedział ojciec Tadeusz Rydzyk gdy wyjmował; pieniądze z plastikowej reklamówki i płacił za jakieś bodajże komputer) i braku elementarnych oznak człowieczeństwa.Nie są nimi również ludzie tolerancyjni do innych gdy za wszelka cenę forsują swoje ideały albo co gorsza religię.
W Polsce zaczyna być normalniej gdyż jest zrozumienie dla ludzi np. homoseksualnych skłonnościach Brak jest natomiast w Polsce, u niektórych katolików , poszanowania do drugiego człowieka.Brak jest neutralności światopoglądowej , do innowierców albo ateistów.Teraz Krzyż zamiast nas łączyć stał się groźnym orężem w rękach FUNDAMENTALISTÓW, a którymi steruje za pośrednictwem swych rozgłośni ojciec Tadeusz Rydzyk i jego najbliżsi współpracownicy.Wtóruje jemu PiS i ten cholerny nieudacznik Jarosław Kaczyński.
To tacy psuja nasze państwo, Polskę.To takiego pokroju ludzie są zaciekłymi wrogami tej Polski, Rzeczpospolitej.Przecież innej nie mamy.Więc to są zdrajcy lub zaciekli wrogowie nas Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.01.2013 15:05

@Maria Czerw - ciesze się, że zna pani pojęcie "nietolerancji", ponieważ z pani materiałów wylewa się nietolerancja wobec innowierców, homoseksualistów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.01.2013 14:59

Cieszę się, że powracamy do meritum. Artykuł ma za zadanie pokazać, w jaki sposób zareagowano na odpadnięcie koron. Maria Czerw pomija fakt, że zakonnicy chcieli zinterpretować to w taki sposób, ponieważ ten rok jest rokiem jubileuszu. Mogli przecież zinterpretować to jako zwykle odklejenie, a korony podnieść, wyczyścić, ucałować i nałożyć z powrotem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Łukasz Brzezicki . Panie Brzezicki zdjęcie które wyświetla się przy pańskich komentarzach ( laptop i książka w ręku) jeszcze nie świadczy że jest pan gotowy do dziennikarstwa ani do tego by zabierać głos na temat sacrum! Do tego potrzeba wielu lat studiów ale i to nie wystarczy . Trzeba jeszcze latami zgłębiać nauki Doktorów Kościoła w poczuciu wartości sacrum. Pan nie masz takiego poczucia ani do sacrum ani do ludzi, wielu innych zresztą też. Domniemywanie , że to Ojcom potrzeba złota i korony upały na te potrzeby- o czym to świadczy? Chyba o tym że szkoły robiło się w Moskwie>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sposób myślenia autora jest zaczątkiem nietolerancji - czyli odmawiania wolności kultu i zakłąda, że ludzie oddający swoje kosztowności na wota są nierozumni, ciemni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powracam do meritum. Tekst Łukasza ma charakter antyklerykalny, bowiem sugeruje wbrew prawdzie, że zakonnicy - dominikanie wyłuydzają kosztowności na korony dla Matki Bożej. Wierzący mieli prawo zinterpretować to zdarzenie, które miało miejsce w Jarosławiu jako wezwanie do ekspiacji, której jedną z postaci jest skłądanie drogocennych wot. Rzecz znana w każdej niemal kulturze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Leszek Worobiej - Pyta pan o złote korony- ,,Czy aby na pewno to Matka Boża potrzebuje? - to spróbuję panu odpowiedzieć. Ewangeliści opisują Matkę Bożą jako Niewiastę obleczoną w Słońce, Księzyc pod Jej stopami a na głowie wienic z Gwiazd dwunastu. Myśli pan że ta odrobina złota jest w stanie przyćmić blask Słońca?Ta odrobina złota ma być doskonalsza od wieńca z Gwiazd dwunastu? Chyba pan potrafi zestawić te rzeczy i wyciągnąc prawidłowy wniosek.Jeśłi nie potrafi pan wyciągnąc wniosków proszę dać znać.----------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------
W dzisiejszym czasie kiedy każda Kobieta ozdobione ma swoję ręce pierścionkami ze złota a i dzieciom które nawet jeszcze nie zostały ochrzszczone zakłada się kolczyki na uszy dziwnym by było by Królowa Narodu Polskiego nosiła mosiężne korony .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję panie Wiesłwie za potwierdzenie tego co powiedziałem! Pańskie słowa o chamstwie były skierowane do Łukasza Brzezickiego! To tak gdyby ktoś nie wiedział.
Pani Lido czekam na przywrócenie mojego komentarza i jeszcze raz mogę powtórzyć - Taki dzinnikarzyna jak Pan Łukasz Brzezicki nie jest w stanie niczym mnie obrazić!!! Pan Brzecicki ma mniej lat życia niż ja się przygotowywałem do pisnia. Chcę zgłosić też nadużycie ze strony państwa, a odkąd zaczęliście państwo stosować te niecne praktyki to mam skopiowane wszystkie swoje komentarze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.