Facebook Google+ Twitter

Matka Gosiewskiego wygrała w sądzie z Donaldem Tuskiem

Jadwiga Gosiewska, matka Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej, przez kilka miesięcy bezskutecznie próbowała uzyskać od premiera informacje o polsko-rosyjskich ustaleniach dotyczących katastrofy. Złożyła więc skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, w której zarzuciła premierowi bezczynność. Sąd przyznał kobiecie rację.

Donald Tusk / Fot. Aargambit/CC-BY-2.0Jadwiga Gosiewska, poprzez swojego pełnomocnika - mecenasa Rogalskiego, przez kilka miesięcy usiłowała uzyskać z kancelarii premiera informacje dotyczące polsko-rosyjskiej współpracy przy badaniu katastrofy smoleńskiej. Jej zdaniem były one wymijające i niepełne, w związku z tym złożyła do WSA skargę na bezczynność premiera.

Wojewódzki Sąd Administracyjny podzielił zdanie Jadwigi Gosiewskiej i orzekł, że premier w ciągu 14 dni od uprawomocnienia się wyroku, ma udzielić wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania kobiety. Najważniejszą konkluzją uzasadnienia wyroku jest przypomnienie Sądu, że każdy obywatel ma prawo do uzyskania informacji publicznej.

Jak informuje serwis tvn24.pl, WSA uznał ponadto, iż odpowiedzi na pytania matki Gosiewskiego miały do tej pory charakter enigmatyczny i wymijający. Kancelaria premiera może jeszcze w ciągu 30 dni wnieść skargę kasacyjną, ale mecenas Rogalski ma nadzieję, że szef rządu i jego urzędnicy przestana się uchylać i udzielą jasnych i klarownych odpowiedzi.

Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Rzeczywiście Komorowski przerżnąl w sądzie odmowę udostępnienia opinii, na które się powoływał przy podpisywaniu częściowej likwidacji OFE a teraz Tusk odmawia informacji na temat wskazania powodów dla których przyjęto konkretne rozwiązania przy wyjaśnianiu przyczyn katastrofy. To nie pierwsza sprawa przeciw Donaldowi Tuskowi w związku z podejmowaniem przez niego określonych decyzji w sprawie wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Wcześniej skarżył go mecenas Stefan Hambura (http://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Hambura).
Wygląda to tak, jakby nie było żadnych podstaw do podejmowania istotnych dla państwa decyzji, prócz "intuicji" osób je podejmujących. Podobnie jak w przypadku ACTA.
Makabra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Gerard Stenc - czyli kogo? Jakieś konkretne propozycje poprosimy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba Wolski
  • Kuba Wolski
  • 24.02.2012 19:00

Tusk teraz gdy się kończy, będzie tylko przegrywał - teraz już nikt nie chce firmować skompromitowanej partii ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 24.02.2012 17:18

A Tusk jak Komorowski , wyroki sądu ma gdzieś.To jest wschodnia demokracja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 24.02.2012 17:13

Co wygrała ? :)
Z Tuskiem ...haha ''miażdżący''sukces prawicy! Zawracanie głowy kancelarii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 24.02.2012 17:05

A nie lepiej wybrać normanego człowieka na premiera?Wybrano politruka socjalnego dla koterii! I nie tylko...

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tak właśnie powinno się postępować. Iść do sądu, a nie organizować demonstracje z transparentami czy inne tego typu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.