Facebook Google+ Twitter

Matka, która utopiła 3-letnią córkę, trafi do zakładu psychiatrycznego

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-05-19 14:38

35-letnia kobieta, która w listopadzie ubiegłego roku utopiła przy sopockim molo swoją 3-letnią córkę, trafi do zakładu psychiatrycznego, a nie do więzienia. Tak zdecydował Gdański Sąd Okręgowy.

 / Fot. Jan Burnewicz/Wikipedia/CC 3.0/ Kobieta utopiła dziecko 15 listopada ubiegłego roku przy molo w Sopocie. Jak się okazało w trakcie śledztwa, razem z dziewczynką spędziła noc na pomoście, a rankiem wrzuciła ją do wody. Zwłoki Weroniki zauważył przypadkowy przechodzień.

Podczas przesłuchania matka dziecka przyznała się do zabójstwa. Biegli stwierdzili, że w chwili popełniania zabójstwa była niepoczytalna.

Jej działanie określili jako tzw. samobójstwo rozszerzone, czyli sytuację, gdy osoba cierpiąca na ciężką depresję najpierw pozbawia życia najbliższą osobę, a później sama usiłuje się zabić. Według biegłych, na skutek choroby psychicznej, sposób postrzegania, myślenie i emocje kobiety były tak zmienione, że swój czyn postrzegała ona jako formę chronienia córki przed nieszczęściami, które miały nieuchronnie nastąpić.

Sąd umieścił kobietę w zakładzie psychiatrycznym na przymusowym leczeniu. Co pół roku będzie kontrolować jej stan i decydować o tym, czy ma być ono kontynuowane.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.