Facebook Google+ Twitter

Matka Madzi czy Madzia? Kto jest ważniejszy?

Sprawa Katarzyny Waśniewskiej jest szeroko komentowana w mediach. O czym zapominamy w natłoku informacji?

Sprawa Katarzyny Waśniewskiej i tego, co stało się z jej córeczką Madzią, stała się bardzo szybko wielką, medialną hucpą. Media pozwoliły nam zapomnieć, że dopóki nie udowodni się winy, człowiek jest niewinny. Większość już wydała wyrok w tej sprawie.

Na łamach gazet, serwisów informacyjnych i blogów powstają teorie spiskowe bardziej i mniej absurdalne. Najbardziej wybiła się na tym tle Magdalena Środa, etyk, publicystka i feministka, stwierdzając, że w społeczeństwie Kościół, szkoły i rodzina poddają młodych indoktrynacji. Indoktrynacja ta skutkuje narodzinami niechcianych dzieci. Gdyby aborcja była legalna, gdyby szerzej o niej informowano i mówiono, nie doszłoby do tragicznej śmierci, między innymi małej Madzi.

Kolejnym ciekawym aspektem całej sprawy jest były detektyw Rutkowski. Pojawia się i znika. Pojawia się z nowymi informacjami, takimi jak np. buty bliżej nieokreślonego osobnika, który ponoć pomagał Katarzynie Waśniewskiej uciec w dniu, w którym miała poddać się po raz kolejny badaniu na wariografie. I znika, gdy okazuje się, że ślady (bo któż jeszcze prócz śladów zostawiłby swoje buty), pozostawił jeden z dziennikarzy.

Drążenie takiego tematu to z pewnością duża odpowiedzialność. Mamy tu do czynienia z nieszczęściem. I zostawiając zupełnie z boku, aż do wyroku sądu, to czy ktoś tu zawinił, czy nie, wypadałoby dobrze przemyśleć swoje stanowisko. I zastanowić się, co w tym całym zdarzeniu jest najważniejszą informacją. Czy jest to zachowanie Katarzyny Waśniewskiej, która być może szuka po prostu spokojnego miejsca, gdzie nieprześladowana przez media i zawistnych ludzi, mogłaby chwilę odpocząć i przemyśleć to wszystko, co w jej życiu się wydarzyło? Czy może Bartka, męża Katarzyny, którego zmiana koloru włosów była szeroko komentowana?

Odnoszę dziwne wrażenie, że wszyscy już zapomnieli, że zginęło dziecko. Pamiętają tylko o nim w kontekście "matki Madzi".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.