Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11290 miejsce

Matka Madzi jako mityczna Amazonka. W tabloidzie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-10-15 19:14

Już nie "psychopatka", ale "mityczna Amazonka". W taki sposób "Super Express" pisze teraz o Katarzynie Waśniewskiej, matce małej Madzi w swoim poniedziałkowym wydaniu. I publikuje zdjęcia, na których dziewczyna pozuje tabloidowi półnago.

okładka Super Expressu / Fot. Łukasz BrzezickiTę tragiczną historię śledziła cała Polska. Zaginęło dziecko, 6-miesięczna dziewczynka. Na wzruszające apele młodych rodziców odpowiedziały media, w akcję poszukiwawczą włączyli się detektywi, zwykli ludzie, a nawet jasnowidze. Okazało się, że mała Madzia nie żyje. I choć zagadka jej śmierci nadal nie jest do końca wyjaśniona, to agresywna tabloidyzacja mediów i spadki czytelności, nakazują walczyć o czytelnika nawet kosztem spokoju rodziny nieżyjącej dziewczynki. "Super Express" opublikował wywiad z Katarzyną Waśniewską, okraszony zdjęciami, na których dziewczyna pozuje półnago na koniu.

Rodzice Madzi z Sosnowca w "Rozmowach w toku"

Sensacja na innym poziomie zainteresowania, o to chodzi gazecie. / Fot. Łukasz Brzezicki
Nagie panie z pełnym biustem przestały być już popularne, natomiast pisanie tekstów o ludziach, którzy porozumiewają się z 3. wymiarem poprzez sedes także jest już męczące. Dla czytelnika oczywiście. A obecność na rynku mediowym to ciągła walka, walka o to, żeby słupki rosły, a nie spadały. Dlatego tabloid poszedł krok dalej.

Co łączy Katarzynę W. i Ritę Gorgonową?

"Teraz mam czas na swoje pasje" - czytamy na okładce. Obok zdjęcie Amazonki-Waśniewskiej. Sensacja! "Teraz", czyli po wyjściu z aresztu czy po śmierci córeczki? Na to pytanie czytelnik musi sobie jednak odpowiedzieć sam. Dziennikarz bowiem pisze jedynie, że Waśniewska opowiedziała mu "o wszystkich swoich pasjach, na które teraz już znajduje czas". Czyli tak naprawdę dmuchana ta sensacja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Strasznie dodatkowo jest irytujące to, że inne media zamiast napisać prawdę o ustawionej sesji zdjęciowej zamieszczają artykuły opisujące "prawdziwe życie morderczyni", która "została przyłapana przez reportera" na tym jak korzysta z życia i jeździ konno oraz opala się nad strumieniem w bikini.
No pewnie - nie ma nic fajniejszego niż paradowanie w bikini w październiku. Jest to wręcz naturalne gdy na dworze jest 10 stopni...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Łukasz Brzezicki - Panie Łukaszu, to co robią tabloidy to właśnie jest anty-dziennikarstwo i, moim zdaniem, jakiekolwiek promowanie takich treści, choćby poprzez omawianie ich, omawianie ukraszone zdjęciami z "materiału prasowego", to promocja tego typu postaw, postaw nie mających, znów moim zdaniem, nic wspólnego w dziennikarstwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Łukasz Brzezicki - wyleciały mi słowa "zgadzam się z autorem że"...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.10.2012 21:24

>Po drugie to na pewno nie jest to sesja przypadkowa tylko pomysł owego tabloidu jak przyciągnąć ludzi.

"Musiał być wykonany telefon, złożona propozycja, zadane pytanie: wchodzisz w to? dajemy tyle. Być może były jakieś negocjacje, a może nie, może zgoda od razu, i tylko ustalenia: co, kiedy, o której. Za ile."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przede wszystkim to kobieta w stroju kąpielowym nie jest "półnaga". Póki co nie mieszkamy w talibanie czy innym tego rodzaju.
Po drugie to na pewno nie jest to sesja przypadkowa tylko pomysł owego tabloidu jak przyciągnąć ludzi.
Po trzecie to dopóki sąd nie udowodni jej winy ta osoba jest NIEWINNA.
Po czwarte jakoś nikomu tak nie przeszkadzało jak TVN robił bezpośrednie transmisje, co moim zdaniem było po prostu skandalem. Nie mam pojęcia czemu w ogóle nikt tym się nie zajął? Jak to wygląda, że prywatna osoba Rutkowski, przesłuchiwał publicznie inną prywatną osobę??
Po piąte to cała ta historia jest w ogóle dziwna. Łącznie z tym, że Rutkowskiemu nic nie zrobili bo podobno nie ma dowodów na to że prowadził śledztwo... (Dochodzenie na jego temat zostało umorzone).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.10.2012 21:06

Panie Lechu, oskarżeniem o "anty-dziennikarstwo" wymusił pan na Redakcji działanie. Gratuluję, oskarżeń nie podzielam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.10.2012 21:04

Panowie, mam wrażenie, że nie przeczytaliście materiału, a jedynie zawiesiliście wzrok na zdjęciach. Zachęcam do przeczytania tekstu. Gdyby dotyczył tego, co zarzucacie, świadomie umieściłbym go w "Opiniach".

Panie Andrzeju, pana reakcja jest dobrym przykładem do tego, co opisałem w materiale. Jest pan czytelnikiem SE?
Panie Piotrze, zatwierdzał pan nowy regulamin. PS. czy zdjęcie w ciemnych okularach, zakrywających twarz to zdjęcie twarzy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

SZKODA SŁÓW, ŻAL MI TEJ KOBIETY. JAK ONA WOGÓLE MOŻE JESZCZE SIĘ POKAZYWAĆ??? I JESZCZE TEKST " ŻE TERAZ MA CZAS NA SWOJE PASJE" JAK SZMATO ZABIŁAŚ SWOJE DZIECKO TO TERAZ MASZ CZAS!!!!!! ŻE POLSKI KRAJ POZWALA NA TO ŻEBY MORDERCY CHODZILI WOLNI A KTOŚ KTO UKRADNIE W SKLEPIE KIEŁBASE Z GŁODU IDZIE SIEDZIEĆ TO GDZIE TU JEST SPRAWIEDLIWOŚ????? MOŻE ZACZNIJMY SIĘ WSZYSCY WYBIJAĆ ZACZYNAJĄC OD POLSKIEGO RZĄDU,OSOBIŚCIE DZIWIE SIĘ ŻE JESZCZE NIE DOSZŁO DO LINCZU NA TEJ KOBIECIE

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze, w nowym regulaminie nie ma wymogu wstawiania zdjęcia. Nie jest to konieczność, jednak tylko Autorzy ze zdjęciami w profilach mogą ubiegać się o książki, bilety, akredytacje itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poza tym, dlaczego promowane są artykuły użytkownika, bez ustawionego avatara? Proszę ponownie redakcję o interwencję, aby artykuły o podobnej, prowokacyjnej treści nie były "twarzą" portalu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.