Facebook Google+ Twitter

Matka małej Magdy była poczytalna. Będzie wniosek o areszt

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-02-04 13:33

Mariusz Łączny z Prokuratury Okręgowej w Katowicach potwierdził, że matka przyznała się do nieumyślnego spowodowania śmierci własnej córki. Taki też zarzut Katarzynie W. postawiła katowicka prokuratura. Prokuratura jeszcze dziś złoży wniosek do sądu o areszt tymczasowy.

Mariusz Łączny podczas konferencji prasowej Prokuratury Okręgowej w Katowicach / Fot. PAP/Andrzej Grygiel"Matka przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła bardzo obszerne wyjaśnienia" - mówił podczas konferencji prokurator Łączny. Zaznaczył, że zarzuty mogą ulec zmianie między innymi po poznaniu wyników sekcji zwłok, która odbędzie się w poniedziałek.

Czytaj także: Znaleziono ciało Magdy. Matka dziewczynki wskazała miejsce

Katarzyna W. potwierdziła w prokuraturze wersję zdarzeń, przekazaną wcześniej Krzysztofowi Rutkowskiemu. Według jej wyjaśnień do śmierci dziecka doszło w mieszkaniu rodziców wskutek nieszczęśliwego wypadku - dziewczynka wypadła matce z rąk, wyślizgnęła się z kocyka po kąpieli. Kobieta obecnie przebywa w izbie zatrzymań.

Na wspólnej konferencji katowickiej policji i prokuratury poinformowano, że matka sześciomiesięcznej Magdy została przebadania przez biegłych psychiatrów. Ze wstępnych wyników badań wynika, że w chwili popełnienia czynu była poczytalna. Zdecydowano, że będzie mogła uczestniczyć w czynnościach procesowych.

Czytaj również: Rutkowski: Dziewczyna nie była twarda, łatwo było ją rozwalić

Śledczy przygotowują obecnie wniosek o areszt tymczasowy dla Katarzyny W. i zostanie on złożony do katowickiego sądu w ciągu kilku godzin. Sąd od momentu złożenia wniosku ma 24 godziny na jego rozpatrzenie. Mariusz Łączny poinformował, że bardziej szczegółowo o śledztwie będzie mógł rozmawiać z dziennikarzami dopiero po przeanalizowaniu przez sąd dowodów zawartych we wniosku o areszt.

Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci jest zagrożony karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

ptaszynski
  • ptaszynski
  • 05.02.2012 15:50

tak to prawda stracić zycie to stracić wszystko...a czy komu miłe czy niemiłe obelgi diabła to obchodzi!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sandra
  • Sandra
  • 05.02.2012 14:27

Cóż... Rzeczywiście kobietę tę najchętniej bym ukamieniowała. Nie rozumiem jak będąc z pozoru tak dojrzałą osobą, można mieć w sobie tyle obłudy i kłamstwa ;/ Zupełnie bez serca jest ta kobieta - bez dwóch zdań. BEZUCZUCIOWA, nie zasługująca na miano MATKA! Nie dojrzała do bycia matką i ucierpiała na tym zarówno ona jak i dziecko :( Przykre... Biedna dziecinka... Wydaje mi się, że to jeszcze nie koniec tej sprawy. Jutro na więcej niż 75% dowiemy się kolejnego szczegółu... Od początku śmierdziała mi ta sprawa ;/ A ojciec dziecka zbyt spokojny. Do tej bezuczuciowej pary dojdzie to dopiero za pięć/dziesięć lat, gdy będą chcieli mieć kolejne dziecko, ale w sercu będzie grzmiło tym co wydarzyło się teraz! Oby ich ta świadomość męczyła do ostatnich chwil, bo bezduszność, którą sobą demonstrują, przyprawia mnie o ciarki na plecach!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 05.02.2012 09:58

jak mozna pisać :stała sie rzecz NIEMILA dla tej matki!! dla tej pani czy diabła w tej skórze !przeciez tu nieżyje dziecko i to nie jest rzecz niemiła!!! to straszliwy los tego dzieciatka!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
xyz
  • xyz
  • 05.02.2012 09:33

Że młoda i nierozważna, to można by powiedzieć gdyby ona miała 12 a nie 22 lata.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
  • jędrzej
  • 05.02.2012 09:29

roman długosz :opowiada pan takie bajeczki jak ta pani i jeszcze nazywa ja matką przez duze M i z tymi wyrzutami sumienia ale bezwzględni mordercy jak płaczą to najczęściej nad sobą!!nie każdy jest prawdziwym chrześcijaninem farbowanych jest bez liku!A do puchacza :nie kracz już twoje kra kra kra wychodzi mi uszami

Komentarz został ukrytyrozwiń
stajan
  • stajan
  • 05.02.2012 09:25

Tak naprawdę to matka sobie wyrządziła chyba olbrzymią krzywdę(oczywiście największą pokrzywdzoną jest nic nie winne malutkie dziecko),bo jak tu żyć z TAKIM OBCIĄŻENIEM WINY nawet po karze więzienia,wśród społeczeństwa,które widzi w niej"dzieciobójczynię".Jak można wytłómaczyć to,że po "pochówku" swojego dziecka(czy nawet po" porwaniu ")rodzice idą do kina na film,wtedy przecież serca najbliższych są "ROZDARTE".Dzisiaj słyszę apele o nie wydawanie "wyroków".ZŁO MUSI BYĆ NAZWANE ZŁEM.Co myślą ci wspaniali Polacy,którzy tak WSPANIALE włączyli się SERCEM w poszukiwanie "zaginionego dziecka".Oby u tych Polaków NIE ZGASŁO DOBRO W SERCACH.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No coz - stala sie, rzecz bardzo nie mila , a szczegulnie niemila dla tej wlasnie Matki , ile obelg , ludzie przeciez ta mloda ba,dz co ba,dz kobieta be,dzie miala wyzuty sumienia do konca zycia .? Ona zdaje sobie sprawe, ze to z jej winy , prawdziwi Chrzescijanie wiedza, ze teraz wlasnie ona najbardziej potrzebuje wybaczenia , zrozumienia , a wy byscie ja, najlepiej ukamienowali jak Zydzi , Arabowie . Zyjemy w 21.Wieku trzeba wysluchac wszystkich stron , poczekajcie z wyrokiem , sekcja zwlok moze duzo wniesc do tej tragedi . Wspolczuje, tej nieszczesliwej mlodej Matce dziecka , wszystkim blizkim , znajomym , okazmy im troche, serca . Kazdego szkoda. A dziecko jest juz w Niebie i ma sie, bardzo dobrze . Bratroman. Spieszmy sie, kochac ludzi tak szybko odchodza. !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
mia lexi
  • mia lexi
  • 05.02.2012 00:14

Boje sie tylko czego dowiem sie w poniedzialek. Z jednej strony wszyscy czekamy na wyniki sekcji zwlok Magdusi ale oby to rzeczywiscie byl nieszczesliwy wypadek. Az boli mnie w sercu na mysl, ze w wyniku jakiejs zlosci rzucila dzieckiem o podloge. Dlatego bala sie wezwac pogotowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarek
  • Jarek
  • 04.02.2012 23:36

Jeden zarzut to za mało- oprócz nieumyślnego spowodowania śmierci, powinny być postawione jeszcze co najmniej trzy inne zarzuty: składanie fałszywych zeznań, matactwo w śledztwie oraz zbezczeszczenie zwłok.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marzena Labudda
  • Marzena Labudda
  • 04.02.2012 23:23

Jak można mówić o wypadku !!!!! Jeżeli stało się takie nieszczęście matka powinna zadzwonić na pogotowie , a nie szukać miejsca gdzie zakopać córkę