Facebook Google+ Twitter

Matka natura w różnych odsłonach

Bo jak powiedział Seneka Młodszy: "Jeśli będziesz żyć w zgodzie z naturą, nigdy nie będziesz ubogi".

1 z 7 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot. Judyta Rykowska
Fot. Judyta Rykowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Pani Ewo jaki rym :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

... Fioletowe anemony? Któż ich nie zna... Ślę ukłony!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piąteczka, piekne fotki, świat wokół nas jest cudowny, tylko, że my tak często w codziennym zyciu tego piekna nie dostrzegamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ło jejku dziękuję bardzo :) :) aż mi się mordka śmieje od ucha do ucha :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale słodkości poleciały ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.08.2009 21:36

...i jak zwykle.... Gdy głos zabierze Adam, to już nic dodać nie można.... Poza pięcioma gwiazdkami..... :-)) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna dziewczyna z aparatem fotograficznym w dłoni w ogrodzie pełnym kwiatów to uroczy widok nawet dla takiego starego malkontenta jak ja, co to tylko potrafi gderać i naprzykrzać się innym. By tego było mało, owa Piękna Panienka, zamiast ślęczeć mozolnie przed komputowym ekranem lub oczkami przewracać z byle powodu, postanowiła raz a dobrze przypatrzeć się przyrodzie. Nawet stary Seneka, Młodszym zwany mimo podeszłego wieku, jej w tym znakomicie dopomógł. Trudno się zresztą temu dziwić, bo któż z nas nie pragnie co jakiś czas zaznać rozkoszy obcowania z przyrodą? Zwłaszcza, gdy lato niby jest jeszcze w pełni, a tak właściwie pomalutku chyli już głowę ku jesieni. To nic, że słońce ciągle wysoko kreśli swój bieg przez niebiosa, a wiejskie pola złocą się nadal chlebowym zbożem. To nic, że jeszcze w zakamarkach ciemnego lasu paproć rozkwita bujnie, choć po kryjomu i nikt jej kwiatu odnaleźć nie może. To nic, że jagodowe krzaki szafirem się mienią, a skowronek śmiało strzela w niebo, jakby chciał granicą błękitu bezkarnie przekroczyć.

Tylko w ogrodzie jest ciągle spokój, jakby w nim nikt nigdy nie mieszkał oraz dni i miesięcy nie liczył. To zasługa pięknej pogody, kwiatów i wszelakiego ziela, które wije się tuż przy ziemi, jakby chciało ukryć swą obecność przed czujnym wzrokiem ogrodnika. A tam nieopodal wodnego oczka tulipany gwarzą ze sobą swobodnie, a z tej rozmowy wynika, że wśród tulipanów też są różne racje i sprzeczności, które szczegółowych wyjaśnień wymagają. Tylko zuchwała mucha, nie bacząc na pszczół robotę, kąpiel szybką wzięła w złocistym nektarze, by po powrocie do domu zabłysnąć urodą przed mucho-koleżankami. Ale Pan Komar był jak zwykle czujny i gdy dostrzegł tę muszą zuchwałość, to złość go wzięła taka, że nie minęła chwila a już żądło całe w ciele ludzkiej ofiary zatopił i krwi popił dobry łuk, tak dla uspokojenia. A czerwonym żuczkom nagle zebrało się na amory. Trudno, tak też w życiu bywa! Jednak ogród już niejedno widział, więc nikt nie narzeka.

Tak uroczo jest w tym ogrodzie, który nam Piękna Panienka pokazała w komputerowym okienku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.08.2009 20:49

Matuszka natura nie tylko swoimi darami, ale i pięknem potrafi zadziwić każdego. Wystarczy tylko umieć na to spoglądać. :))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, ładnie postrzegasz tę Matkę Naturę! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

oj tak :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.