Facebook Google+ Twitter

Matka zaginionej 4-letniej Madeleine była przesłuchiwana 11 godzin

Kate McCann, matka zaginionej przed kilkoma miesiącami czteroletniej Madeleine została uznana za podejrzaną przez portugalską policję - podaje serwis BBC.

Madeleine zaginęła Praia da Luz na południowym wybrzeżu Portugalii. / Fot. www.findmadeleine.comMcCanns dziś zostanie oficjalnie uznana za podejrzaną i została o tym wczoraj poinformowana przez policję. Kobieta zaprzecza stawianym jej zarzutom. To druga oficjalnie podejrzewana osoba w tej sprawie (pierwszym był Brytyjczyk Robert Murat) - podaje serwis BBC. Wcześniej McCanns była przesłuchiwana, ale jako świadek.

McCann i jej mąż Gerry mają być przesłuchiwani w sprawie zaginięcia Madeleine z mieszkania w Praia da Luz 3 maja. - Dotychczas policja zaprzeczała, że państwo McCann znajdują się w kręgu podejrzeń - jak dowiadujemy się z BBC. Portugalska policja potwierdziła też, że ma już pewne wyniki testów laboratoryjnych z laboratoriów Wielkiej Brytanii - informuje serwis.

Kate McCann, matka zaginionej czteroletniej Madeleine, udaje się na posterunek policji w Portimao na południu Portugalii, 6 bm. Kate McCann, przesłuchiwana przez 11 godzin, została poinformowana, że będzie uznana za podejrzaną, aby mogła odpowiedzieć na kolejne 22 pytania śledczych. Madeleine McCann zniknęła 3 maja br. z pokoju hotelowego w nadmorskiej prowincji Algarve na południu Portugalii, gdy jej rodzice udali się na kolację do restauracji odległej o 50 metrów. (pmb) / Fot. PAP/EPA/VIRGILIO RODRIGUESJak czytamy w tekście w "Belfast Telegraph": - Po jedenastu godzinach przesłuchań trwających do wczesnych godzin porannych rodzice Madeleine wyglądali na zmęczonych. Dla tej gazety wypowiedział się rzecznik rodziny: - Pani McCann jest zaszokowana i zdziwiona. Przede wszystkim z tego powodu, że takie oskarżenia zostały wysunięte przeciwko niej - jak dodał: - McCann obawia się, że taki rozwój śledztwa może zakłócić poszukiwania Madeleine.

Rzecznik małżeństwa McCann powiedział: - Kate i Gerry wciąż cieszą się, że mogą pomóc policji w poszukiwaniach, by znaleźć Madeleine, w takim samym stopniu, jak w momencie gdy zaginęła. Jak mówił rzecznik McCann stwierdziła: - Tęsknię za Madeleine tak bardzo. Gerry i ja chcemy po raz kolejny apelować do osoby, która ją porwała by postąpiła właściwie - czytamy w "Belfast Telegraph".

Madeleine zaginęła w Praia da Luz na południowym wybrzeżu Portugalii. Rodzice od początku starali się nagłośnić sprawę angażując w nią media. Codziennie w mediach pojawiały się zdjęcia dziewczynki i wywiady z jej rodzicami. Została uruchomiona specjalna strona internetowa www.findmadeleine.com. Na stronie są proszące o pomoc plakaty w 29 językach świata. W poszukiwania dziewczynki włączyła się m.in. autorka Harrego Pottera J.K. Rowling i wielu sławnych ludzi; rodziców Madeleine przyjął nawet papież Benedykt XVI, który obiecał modlić się za dziewczynkę.


Czytaj też:
Rodzice zaginionej 4-letniej Angielki apelują do niemieckich turystów o pomoc
Matka Nataschy Kampusch modli się za porwaną Madeleine

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Z tego co czytałem dwa tygodnie temu policja odnalazła ślady czyjejś krwi w pokoju hotelowym. Mieli zrobić badania genetyczne , podejrzewali ze to krew dziewczynki. Widocznie , niestety, badania dały pozytywny wynik. Podobno tez rodzice plątali sie w zeznaniach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie ma dowodów więc nie ma co ich już przekreślać. Sądzę jednak że policja celowo udaje, że szuka ich córki a w rzeczywistości gromadzi już dowody potwierdzające, że coś jest nie tak z tym wszystkim. Wolę się mylić ale może się sprawdzić powiedzenie: najciemniej jest pod latarnią...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Melisa, smutna to prawda ze najwięcej morderstw ma tło rodzinne i popełnianych jest przez najbliższych.
Dom to statystycznie najniebezpieczniejsze miejsce, gorsze od slamsów.Policja zawsze zakłada wersję, ze mordercą może być domownik.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy tym całym nagłośnieniu sprawy porwania tej dziewczynki taki zwrot akcji przywraca ją z powrotem na czołówki. Trudno mi uwierzyć, że ktoś mógłnby zabić dziecko a potem obvjechać świat i błagac ludzi o pomoc w poszukiwaniach. Ludzie nie są aż tak źli... prawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.