Facebook Google+ Twitter

Matka znęcała się nad dwumiesięcznym dzieckiem.

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2007-09-19 12:44

Pijaną matkę dziecka oraz jej znajomego zatrzymali wczoraj popołudniu policjanci z Piastowa. Kobiecie zarzuca się znęcanie nad 2-miesięcznym synkiem.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 31-letnia Monika K. mając 1,2 promila alkoholu we krwi uderzyła nim o ścianę powodując bardzo poważne obrażenia dziecka. Niemowlę nieprzytomne trafiło do szpitala.

Policjanci z Piastowa otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w mieszkaniu przy ul. Krakowskiej płacze dziecko, a z wnętrza dobiegają odgłosy awantury. Na miejsce skierowano natychmiast patrol Policji. W mieszkaniu była 31-letnia Monika K. i jej 35-letni znajomy.
- Kobieta na ręku trzymała swojego synka. Dziecko było półprzytomne, ciężko oddychało i miało siną twarz. Na główce widać było poważne obrażenia. Natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe. Lekarz podjął decyzję o jak najszybszym przewiezieniu dziecka do szpitala w Warszawie - powiedział Dariusz W.

Zarówno kobietę, jak i jej znajomego zatrzymano. Oboje byli pijani. Ona miała 1,2 promila, a on ponad 2 promile alkoholu we krwi. Jak wynikało z relacji mężczyzny, matka dziecka uderzyła nim o ścianę i stąd widoczne obrażenia u niemowlaka. Dodał także, że nie był to pierwszy raz, kiedy jego przyjaciółka znęcała się nad nowonarodzonym synkiem.

O całej sprawie powiadomiono kuratora sądowego. Jeszcze wczoraj wystąpił on z wnioskiem do sądu rodzinnego w Pruszkowie o umieszczenie dziecka w trybie natychmiastowym w Domu Małego Dziecka w Warszawie. Policjanci będą dodatkowo wnioskować o zastosowanie wobec kobiety tymczasowego aresztowania i o pozbawienie jej praw do opieki nad dzieckiem.

Komenda Stołeczna Policji
W.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.