Facebook Google+ Twitter

Matki Boskie z uszu zwisające

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2007-12-11 10:22

Po pięć bajecznie kolorowych Matek Boskich na każde ucho. W świecącej, pozłacanej oprawie. Połyskuje m.in. Matka Boska Nieustającej Pomocy, Madonna w szatach pontyfikalnych, Matka Boska Wniebowzięta i Bolesna. Tak wyglądają kolczyki za 15 zł, sprzedawane w szczecińskim sklepie z dewocjonaliami Escapulario - obok naczyń na święte oleje, pobożnych książek i ornatów.

Kontrowersyjne ozdoby kupują głównie młode dziewczyny. / Fot. Archiwum DŁ- Co miesiąc sprzedajemy już prawie 10 takich ozdób. Kupują je młodzi ludzie. Z rozmów z tymi, którzy przychodzą do sklepu, wynika, że są nimi zainteresowani w związku z przygotowaniem do bierzmowania i matury. Mówią, że ufają Matce Bożej - tłumaczy Joanna Filipkowska, właścicielka Escapulario. - Kiedy rok temu sprowadziłam te kolczyki z USA, klienci nie kryli oburzenia. Pytali, czy to nie szarganie świętości. Teraz obiekcji jest mniej. Na lato chcę sprowadzić klapki - japonki z wizerunkiem Chrystusa i kolczyki z sanktuariami.

Krzysztof Baumann z wrocławskiego sklepu hurtowni Duszpasterz twierdzi, że kolczyki z wizerunkami Matek Boskich wprost go urzekły.

- Szukałem czegoś oryginalnego dla młodzieży i okazało się, że to strzał w dziesiątkę. - Dziewczynki przychodzą do nas już kilkanaście razy w miesiącu. Przysyłają potem swoje zachwycone koleżanki. Gimnazjalistki i licealistki tłumaczą, że kolczyki z Matkami Boskimi chronią przed nieszczęściami.

Więcej przeczytasz na stronach Dziennika Łódzkiego oraz na stronach Polska The Times.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Maciek, gdyby chroniły pierwszy bym nosił :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie w Rzymie przed nieszczęściem w kuchni (olio vergine e passata di pommodoro) chronil fartuszek z Janem Pawłem II kupiony w jednym ze sklepów okalających w okolicy Bazyliki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czego to już ludzie nie wymyślą...
Ja, będąc w niemieckiej Kolonii dwa lata temu (tj. w roku wybrania na Następce Piotra, Benedykta XVI) widziałam lizaki z wizerunkiem papieża (wypada lizać Benedykta?), misie-maskotki ubrane w szaty papieskie (z piuską i odpowiednią "resztą stroju") i tym podobne rzeczy...
No cóż. Kolczyki więc, to według mnie pikuś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hidari, a mi już się zdało, że wrzuciłeś parafrazę, czyli "O gusłach się nie dyskutuje" ;)
Co by tu było bardzo na temat, nie przeczę ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

O gustach sie nie dyskutuje. Ale twierdzenie, że kolczyki z Matką Boską chronią przed nieszczęściem to wierutna bzdura i wiara w zabobony. Najlepiej wszyscy kupmy sobie takie plus po medaliku z duchem świętym i w Polsce znikną wszelkie nieszczęścia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"kolczyki z Matkami Boskimi chronią przed nieszczęściami" toż to żywcem zabobon! :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego nie? Fajny gadżet !
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sam fakt, że ktoś umieścił Matkę Boską na kolczykach nie jest problemem. Skoro można na wisiorku, to czemu nie na kolczykach.

Natomiast faktem jest, że twórcy dewocjonaliów już dawno zjadają własny ogon, a jednocześnie nie potrafią wznieść się wyżej, na poziom jakiegokolwiek stylu. Te kolczyki są wykonane strasznie badziewnie, tandetnie i bez pomysłu.

A tymczasem na Allegro można sobie w podobnej cenie zamówić kolczyki z czym się chce, zatem także z Matką Boską, pasujące do naszego stylu i wykonane elegancko :)

Zatem nawet najbardziej panikujący maturzysta na szczęście nie jest skazany na to, co tu pokazano :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.