Facebook Google+ Twitter

Matki chcą emerytur za pracę w domu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-09 19:54

W Polsce nie dostrzega się wartości pracy włożonej w wychowywanie dzieci - uważa Joanna Krupska prezes Związku Duzych Rodzin "Trzy Plus". Joanna Krupska, która ma siedmioro dzieci mówi, że matki, które wychowały wielu obywateli, powinny mieć od państwa zabezpieczenie emerytalne.

Tymczasem mimo ciężkiej pracy przy dzieciach w domu nie ma mowy o żadnej emeryturze. Zdaniem Joanny Krupskiej oprócz zapewnienia kobietom matkom przynajmniej minimalnej emerytury, państwo powinno dotować rodziny wielodzietne w taki sam sposób, jak dotuje przedszkola.

Zdaniem doktor Ireny Wóycickiej z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową postulaty by wychowywanie dzieci było brane pod uwagę w systemie emerytalnym są jak najbardziej słuszne. Główny opiekun dzieci, czy to matka czy ojciec, powinien dostawać odpowiednie wyposażenie na przyszłość - uważa doktor Wóycicka.

Agnieszka Chłoń Domińczak ze Szkoły Głównej Handlowej mówi natomiast, że najważniejsze jest wprowadzanie takich rozwiązań, by matki mogły bez przeszkód być obecne na rynku pracy. Podobnego zdania jest wielu uczestników zorganizowanej w Sejmie dwudniowej konferencji "Polska dla Rodziny-Rodzina dla Polski".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.