Facebook Google+ Twitter

Matki w internecie - inny obraz

Rzeczywistość przedstawiona w artykule "Matki w internecie" jest według mnie bardziej wielowymiarowa.

W komentarzach pod artykułem
"Matki w internecie"
napisałam, że fora nie służą tylko narzekaniu, szukaniu dramatu i sytuacji, w których inni mają gorzej. Oczywiście są wypadki kiedy dzielimy się swoimi przemyśleniami oraz sprawami, które dotknęły nas bardzo mocno, ale to tylko część tego, co na forach się dzieje. Poza tym, dzielimy się też swoimi codziennościami, to znaczy właśnie przepisami i różnymi uwagami na temat zdrowia ich dzieci. Szukamy pomocy u innych, bardziej doświadczonych osób. Autorka pewnie też tak robi.

„Czy któraś z mam miała problem z panicznie bojącym się dentysty maluszkiem? Od kiedy z pięcioletnim synkiem byłam dwa tygodnie temu pierwszy raz u dentysty, ten na dźwięk tego słowa panicznie zaczyna wyć, płakać i w ogóle robić straszne histerie. Już zupełnie nie wiem co z nim zrobić, a iść przecież trzeba, bo ząbek boli.”
(wątek: Maluch boi się dentysty, smyk.com

Mamy na forach tworzą swoje własne, zamknięte światy i trzeba to uszanować. To jest specyfika każdej społeczności. Pewnie to jest też jakiś sposób radzenia sobie z rzeczywistością. Jednak większość opinii pojawiających się na forach nawiązuje do pozytywnych uczuć: współczucia, empatii i zrozumienia drugiego człowieka.

„Przechodziłam przez to, córka potrafiła w paść w histerię np. gdy obrałam jej jabłko nie tak jak ona chciała, albo dostała nie tą łyżkę... należy spokojnie ten czas przeczekać. Ja krótko dziecku tłumaczyłam a następnie jeśli rozmowa nie przynosiła skutku czekałam aż minie. Najważniejsze za bardzo nie przejmować się i nie tracić spokoju.” ,
(wątek: Histerie u 2-latki forum Gazeta.pl

Oczywiście, pojawiają się sytuacje, jak wszędzie, że czujemy się niezrozumiane a nasz problem zbagatelizowany. Ale myślę, że takie sytuacje zdarzają się rzadziej.

Dla mnie właśnie życie na forum do tego się sprowadza – do rozumienia drugiego człowieka, drugiej matki, jej sytuacji. Pocieszenia i napisania kilku ciepłych słów, które mogą więcej znaczyć niż inne rzeczy. Te relacje nie są sztuczne, bo są oparte na szczerej chęci pomocy. Poza tym jest to wycinek rzeczywistości, w którym możemy też poruszać sprawy, które pozornie wydaja się błahe. Wszędzie indziej zostałyby wyśmiane, a na forum może wokół nich toczyć się ciekawa dyskusja.

Każda z nas ma też życie poza światem forum. Wirtualne rozmowy z innymi mamami mogą być dla nas odskocznią, ale na pewno nie taką, która pochłonęła nas całkiem.

Pisząc ten artykuł korzystałam z tych samych źródeł co autorka tekstu "Mama w internecie". Chciałam pokazać sprawę z innego punktu widzenia, mam nadzieję, że mi się to udało.

Nie można zapomnieć, że to nie są jedyne dwa fora, na których toczy się nasze życie wirtualne. Może skoro już rozpoczęła się taka dyskusja, wybierzemy nasze ulubione fora, do czego serdecznie zachęcam. Zapraszam do wypełniania ankiety: http://www.ankietka.pl Przekonajmy się jak wiele istnieje światów w Internecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Swiat na forach internetowych to taki sam świat jak wokół nas: z problemami,radościami, krytyką. I można kogoś lubić i nie lubić..Są ludzie pomagający sobie radami czy pomocą rzeczową. Są też tacy co wykorzystują dobre serce i zostawiają po sobie niesmak. To taki mały wycinek życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak w artykule zapraszam do ankiety http://www.ankietka.pl/ankieta/wyniki/id/13041/ulubione-forum-dla-matek.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.