Facebook Google+ Twitter

"Matma mnie kręci". Wygraj 10 tys. złotych za film o matematyce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-08-17 12:20

17 sierpnia rusza kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu filmowo-matematycznego „Matma mnie kręci”, w którym główną nagrodą jest 10 tys. zł.

„Matma mnie kręci” to jedyny konkurs w Polsce, który poprzez nietypowe połączenie filmu i matematyki promuje „królową nauk” wśród młodych ludzi. Zadaniem biorących udział w konkursie jest nakręcenie krótkiego filmu (maks. 3 minuty) o matematyce. Scenariusz i wykonanie są dowolne.

"Myślę, że po trzech edycjach możemy powiedzieć, iż z roku na rok poziom nadsyłanych filmów i zainteresowanie nimi wzrasta. Powstają coraz ciekawsze historie, nietuzinkowe zdjęcia, a nawet autorskie ścieżki dźwiękowe i efekty specjalne. Często najciekawsze produkcje przygotowują 2-3 osobowe zespoły filmowców amatorów, którzy w takim samym stopniu co kinem, pasjonują się matematyką" – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca konkursu.

Dotychczasowe edycje zgromadziły łącznie 250 filmów, które w serwisie YouTube, obejrzano ponad milion razy. W listopadzie 2010 roku kanał konkursowy był najpopularniejszym polskim kanałem w serwisie, a drugim w kategorii „kanał edukacyjny” na świecie.

Patronat nad tegoroczną edycją, pierwszy raz w historii, objęła minister edukacji narodowej.

"Cieszy nas, że panią minister Hall zainteresował nasz konkurs. To wyraźny sygnał, że władze coraz bardziej dostrzegają zalety nietypowych form promocji nauki w Polsce, których w naszym kraju jest coraz więcej" – komentuje Tomczak.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.