Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6505 miejsce

Matras przejdzie w ręce Jerzego Kowalewskiego? Twórca Traffik Club chce kupić bankruta

Sieć Matras będzie mieć nowego właściciela. Jerzy Kowalewski, który reprezentuje spółkę Nowe Powierzchnie, zadeklarował chęć kupna bankruta. Transakcja wyniesie prawdopodobnie ok. 40 mln. złotych.

 / Fot. PolskapresseKowalewski zadeklarował, że po przejęciu Matrasa, rozpocznie regulowanie należności wobec wydawców – podaje Puls Biznesu. Obecnie zadłużenie sięga 40 mln złotych, co prawdopodobnie zniechęciło innych nabywców (siecią Matras zainteresowanych było czterech kupców: Wydawnictwo Znak, Firma Księgarska Olesiejuk oraz konsorcjum kilku wydawnictw, m.in. Prószyński i S-ka i Sonia Draga).

Do sieci Matras należą 174 księgarnie, ale połowa z nich nie przynosi zysku. Najłatwiej byłoby je zamknąć, ale ponieważ salony mieszczą się w centrach handlowych, więc zerwanie umów łączyłoby się z nałożeniem ogromnych kar finansowych.

Informacja o potencjalnym nabywcy wywołała spore kontrowersje. Jerzy Kowalewski to twórca Traffic Club, który działał do końca ubiegłego roku i był jednym z największych polskich salonów multimedialnych. W 2008 roku prokuratura prowadziła przeciwko Kowalewskiemu śledztwo i sprawdzała, czy Traffic Club nie powstał w wyniku oszustwa.

Ostatecznie jednak, po 4 latach śledztwa, postępowanie umorzono, a prokuratura uznała, że właściciel warszawskiego Traffic Clubu, nie dopuścił się "niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości na szkodę kontrahentów".
Jak przypomina pb.pl, inaczej było ze sprawą Konsbudu. W latach 90. XX wieku Jerzy Kowalewski został skazany prawomocnie za wykorzystanie kredytów niezgodnie z przeznaczeniem, przekroczenie granic ryzyka gospodarczego i kilka naruszeń prawa dewizowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.