Facebook Google+ Twitter

Matrioszki w obronie praw człowieka (Wideo)

Amnesty International opublikował w internecie najnowszy spot przypominający o łamaniu praw człowieka w Rosji. Głównym jego bohaterami są tradycyjne zabawki naszych wschodnich sąsiadów. Jednak tutaj ociekają krwią i wołają o pomoc.

http://vimeo.com/12483091 / Fot. screen45-sekundowy klip został przygotowany przez francuski oddział tej międzynarodowej organizacji pozarządowej walczącej o prawa człowieka na całym świecie. Został opublikowany w internecie 14 czerwca b.r. Jego fabuła jest następująca: na pierwszym planie zauważamy podzieloną matrioszkę leżącą ze smutna miną w kałuży krwi. Po chwili podnosi ją mężczyzna, który prawdopodobnie zajmuje się ich produkcją. Na kolejnych sekwencjach można zauważyć jak kolejne postaci są dokładane do tradycyjne zabawki.Można wśród nich zauważyć m.in. pobitą postać z rozbitym aparatem fotograficznym i zaklejonymi ustami oraz naklejką "press". Łatwo zgadnąć, że to nawiązanie do prześladowań dziennikarzy na terenie Rosji. Na samym końcu wszystkie te smutne postacie są przykrywane przez największą wesołą i uśmiechniętą matrioszkę. Krótki filmik kończy się stwierdzeniem: "Nie możemy ukrywać, że urok Rosji to (także) okrucieństwo" .

Spot umieszczony w internecie rozpoczął kampanię społeczną amnesty.fr/russie na temat prześladowania działaczy, dziennikarzy, artystów i intelektualistów w Rosji z powodu m.in. odmienności poglądów politycznych. Działacze AI przypominają, że wielu rosyjskim dziennikarzom grozi nawet śmierć za współpracę z Amnesty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Znowu odrażający intelektualnie oraz etycznie propagandowy materiał i tekst o nim. Ze statystyk międzynarodowych organizacji wynika że o wiele gorsza, dla wolności czy praw człowieka, sytuacja jest w krajach Zachodu, ale informacje o tym są bardzo cenzurowane w kapitalistycznej Polsce. Najgorsza sytuacja jest nie w Iranie, Chinach, Korei czy Rosji, ale w USA. To USA bez przyczyny, pod sfałszowanymi powodami zaatakowało ostatnio i okupuje dwa niegdyś suwerenne kraje, wojsko USA zabija najwięcej cywili, żołnierze z baz USA dokonują najwięcej gwałtów na obcokrajowcach, to USA ma więzienie wyjęte spod prawa, do których nie dopuszcza się żadnych niezależnych obserwatorów, jak Guantanamo i obiekty w Iraku oraz Afganistanie, to USA wbrew wszelkim prawom międzynarodowym dało potajemnie broń atomową Izraelowi, to tajne organizacje z USA - jak CIA - dokonują najwięcej zamachów terrorystycznych, to w USA najwięcej obywateli przebywa w więzieniach (w stosunku: na tysiąc osób), USA to też największe afery i oszustwa władzy: to kłamstwo irackie (o posiadaniu broni masowej zagłady), to afera Watergate, Iran-Contras, rozporkowa, itp. okłamywanie całego własnego narodu oraz całego świata, USA to największe znęcanie się policji, to największa dyskryminacja mniejszości (np. Indian), to USA dokonuje najwięcej ataków hackerami w celu kasowania i blokowania na całej Ziemi niewygodnych artykułów i danych na przeróżnych serwerach (przykładem jest mój blog), itd. itp. Tak więc potępianie władzy i krajów nieprzychylnych imperialistycznej polityce USA i Izraela, na Zachodzie, ma wszelkie znamiona hipokryzji czy schizofrenii, jest odwracaniem uwagi opinii publicznej od podłych działań tych imperiów i jest bezwzględnie abominacyjne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawe... 5+ ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak już rosyjsko-filmikowy temat to dorzucam:
http://www.youtube.com/watch?v=4ZB3YoAvEro

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.06.2010 15:09

Świetny pomysł. Matrioszki, bez których żaden szanujący sie turysta nie wyjedzie z Rosji, zostały rzeczniczkami przestrzegania praw człowieka, których łamanie jest w Rosji niemal tak "tradycyjne", jak same matrioszki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.