Facebook Google+ Twitter

Matt Dusk rozpoczyna koncerty w Polsce

Wokalista Matt Dusk, powiązany z Polską przez życiową partnerkę z Olsztyna, rozpoczyna u nas trasę koncertową. Zaprezentuje też najnowszą płytę "My Funny Valentine…", na której śpiewa w duecie, z popularną polską piosenkarką.

 / Fot. C C, Autor: TabercilMatt Dusk, muzyk swingujący i wokalista jazzowy z Kanady (rocznik 1978), określany następcą Franka Sinatry, w poniedziałek 25 listopada, rozpoczyna kilkudniową trasę koncertową po Polsce. Odwiedzi cztery miasta: Poznań, Wrocław, Warszawę i Gdańsk. W czasie krótkiej trasy koncertowej będzie promował swoją muzykę i najnowszy album "My Funny Valentine: A Chet Baker Songbook".

Słuchacze publicznej radiowej Jedynki, mają możliwości zdobycia zaproszenia na jego koncerty. Trzeba słuchać codziennie "Muzycznej Jedynki", w okresie od poniedziałku do piątku - w godz. 13-15. W tych dniach spiker radiowy poda wiadomość, gdzie i kiedy są do zdobycia bilety, na występy Kanadyjczyka, wokalisty jazzowego Matta Duska.

Matt Dusk zagra i zaśpiewa na koncertach:

25.11.2013 – Poznań, godz. 20.00 (Sala Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich);
26.11.2013 – Wrocław, godz. 20.00 (Centrum Kongresowe);
27.11.2013 – Warszawa, godz. 20.00 (Sala Kongresowa Pałacu Kultury i Nauki);
28.11.2013 – Gdańsk, godz. 20.00 (Filharmonia Bałtycka).

Od najmłodszych lat Matt wykazywał się talentem muzycznym. Jako siedmioletni chłopiec został przyjęty do St. Michael's Choir School, w której pobierał naukę 11 lat. Najpierw Matt Dusk bardzo interesował się i zajmował operą i muzyką poważną. Mając 17 lat zaczął stopniowo zmieniać swój styl muzyczny. W wieku 20 lat (1998) wygrał kanadyjski konkurs młodych talentów – Canadian National Exhibition Rising Star Competition, pokonując aż 654 jego uczestników. To był początek dalszej jego drogi życiowej i zawodowej.

Rodzice wyznaczyli mu misję przejęcia rodzinnego biznesu, więc w 1998 roku rozpoczął w Toronto studia na Uniwersytecie York, w dziedzinie ekonomii. Na studiach tych wytrzymał rok, bo miał silną pasję muzyczną. W roku 1999 postanowił zmienić kierunek studiów na wydział muzyczny. Skoncentrował się wtedy na jazzie i muzyce popularnej.

Miał ogromne szczęście - profesorem jego był wybitny pianista i kompozytor Oscar Emmanuel Peterson. Matt Dusk – szczęściarz z talentem - otrzymał też Stypendium Oscara Petersona, i w 2002 roku miał już w kieszeni dyplom z wyróżnieniem, w dziedzinie muzyki.

W karierze muzycznej wydał w okresie - od 2001 do 2013 roku, 7 albumów, w tym Good News (2009) i najnowszy wydany w lutym br. - "My Funny Valentine: A Chet Baker Songbook", które z dobrym powodzeniem weszły m.in. na rynek polski. Ostatnia płyta ukazała się w Polsce w kwietniu 2013 r. W polskim albumie Matt wykonuje piosenkę "All The Way" w duecie z Edytą Górniak.

Uradowany tym wydarzeniem, artysta zdradził: Nie wierzyłem, że Edyta Górniak ze mną zaśpiewa. - Żona przekonała mnie, że nie zaszkodzi zapytać. Zgodziła się - oświadczył w "Muzycznej Jedynce" piosenkarz Matt Dusk.

W Polsce Matt Dusk koncertował w 2008 roku - w Klubie Palladium w Warszawie, na 50-tym jubileuszowym Festiwalu Jazz Jamboree. Wykonał wtedy standardy swingowe i piosenki ze swoich płyt, a w czerwcu 2009 roku był na występie w Białymstoku. Wystąpił również u nas 23 sierpnia 2013, w duecie z Edytą Górniak, w trakcie Sopot TOP Of The TOP Festival.

Matta Duska łączą prywatne stosunki z Polską - żyje bowiem w związku partnerskim z Polką, Julitą Borko; żyje w małżeństwie amerykańskim według prawa zwyczajowego, tzw. "common-law marriage". Wybranka jego to polska fryzjerka zamieszkała w Kanadzie. Pochodzi z Olsztyna. W 1997 roku wyjechała w ramach wymiany studenckiej do Toronto. I została w Kanadzie na stałe.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.