Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26989 miejsce

Matterhorn zimą

Jest emblematem reklamowym Szwajcarii, wzorem kształtu czekolady, marzeniem do zdobycia dla wielu alpinistów.

1 z 19 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Wschodnia strona Mattrhornu 4478 m n.p.m. Nasławniejszy karling Europy od strony mniej znanej. Fot. B. Romer Kukulska
Wschodnia strona Mattrhornu 4478 m n.p.m. Nasławniejszy karling Europy od strony mniej znanej. Fot. B. Romer Kukulska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

cudo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słusznym jest podziwiać je bezpiecznie.
W lawinie o ktprej wspomina wyżej zginęli młodzi klerycy.
Poszli sobie na rakietach na spacer w .... sutannach... Nie mieli przewodnika, ani urzadzen alarmujących , ani plecaków antylawinowych. nawet telefonów nie mieli z sobą. Jedengo z nich ciągle poszują. Lekkomyślność jest główną przyczyną wypadków.
A śniegu tego roku "obrodziło". Nawet MŚ, aby je przygotować, trzeba było wywieźć 6 tys pełnych śniegu cięźarówek. A zawody odwołano z powodu zagrożenia lawinowego. To niebywałe!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała galeria.
Góry podziwiam tylko na obrazku. Bezpiecznie i ciepło :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ co za widoki... :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

no po 1. to niech by tylko Szwajcarzy spróbowali nie przyjąć tego referundum w sprawie wolnego przechodzenia przez granice Bułgarów i Rumunów, to by im Europa dokopała z każdej strony. Niemcy się już odgrażali. po 2. i tak obywatele Ru i Bu.., muszą mieć pozwolenie na pracę i na zamieszkanie.
po 3. głosować można w gminie, w sobote wieczorem oraz w niedziele rano, poza tym można głos wysłać pocztą. W tym głosowaniu wzięło aż !ponad 50% uprawnionych, tylko 3 kantony zdecydowanie głosowały NIE, w tym kanton włosko-języczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta wyprawa pod Matterhorn to ucieczka przed ostatnim referendum o cudzoziemcach, w Szwajcarii? Chodzenie na wybory nie jest w Szwajcarii obowiązkowe?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziś ok 13 :20 (na zdjęciach widać góry, bo to ledwie dwie doliny dalej) obsunęła się lawina i ściągneła grup turystów. Znajdowali się na wys. 2200m. npm na rakietach w drodze do schorniska. Dwóch uczestników wycieczki udało się wydobyć ze śniegu.
Jedną osobę z lekkimi obrażeniami udało sie odkopać, drugą wydobyto martwą, dwie są ciągle zaginione. Niestety od 17 tej przerwano i poszukiwania, zapadł zmrok i warunki atmosferyczne uniemozliwły akcję ratowniczą.
śnieg tego roku obituje. Nawet Mistrzostwa Świata cierpią na nadmiar i z powodu niebezpieczeństwa lawinowego odwołano zawody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zachęcające opisy i piękne zdjęcia..
podziwiam osoby z taką pasją.. (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałam o tym napisać arta na 8 marca, ale widzę , że tematyka nie budzi zainteresowania, zatem porzucam polskie alpinistki na Matterhornie. Tylko jeszcze przypomne , że akurat mija druga rocznica tragicznej wyprawy 5 Polaków. Trzech z nich zginęło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zrobić takie zdjęcia , w taką pogodę i w takim miejscu, nie jest wielką sztuka przy dzisiejszych aparatach foto. Chyba tylko ten drobiazg jakim jest "możliwość" , jest chyba najtrudniejsza. Rzeczywiście dojazd tam jest skomplikowany. Widziałam alpinistów , którzy z oszczędności nie wyjeżdzają kolejką do najwyższego punktu, lecz ambitnie zaczynają od wsi, albo nawet aż, od o 8 km odległego parkingu. Tracą w ten sposób niepotrzebnie siły,(niosą ciężkie plecaki) których potem niespodziewanie może zabraknąć. Zimą alpnizm jest także popularny. Szczególnie na Matterhorn, gdyż kruchą skałę skuwa mróz i łatwiej i bezpieczniej się po niej wspinać. TRzy POLKI wsławiły się zimowym wejściem na północną ścianę Matterhornu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.