Facebook Google+ Twitter

Matura 2007 - zmiany w systemie egzaminów

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała zmiany dotyczące zasad przeprowadzania egzaminów maturalnych w przyszłym roku .

Jak podała CKE, maturzyści będą zdawali poziom podstawowy lub poziom rozszerzony z elementami podstawowego. Nie zmieniono formy arkusza I (poziom podstawowy)

fot. Andrzej GrygielWydłużono czas trwania egzaminu na poziomie rozszerzonym oraz wzbogacono go o zadania występujące do tej pory wyłącznie na poziomie podstawowym. W przypadku języków obcych zachowano dwa arkusze (I - stosowanie struktur leksykalno - gramatycznych i wypowiedź pisemna; II - rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego i rozpoznawanie struktur leksykalno- gramatycznych). Dwa arkusze zachowano również w przypadku egzaminu z informatyki.

Ostateczną decyzję o wyborze przedmiotów egzaminacyjnych maturzyści muszą złożyć do 20 grudnia, ale na podjęcie wstępnej decyzji mają czas tylko do 30 września. Nie została zniesiona amnestia maturalna, jednak nie stosuje się jej do osób wyproszonych z egzaminu lub tych, które nie przystąpią do jednego z egzaminów podstawowych.

Na egzaminie ustnym będzie dwóch nauczycieli, jednak przynajmniej jeden musi być z innej szkoły. Żaden z egzaminujących nauczycieli nie może uczyć maturzysty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.09.2006 16:46

Z grubsza mówiąc, chodzi o to,że trzeba mieć min. 30% punktów z poziomu rozszerzonego, by zdac maturę (tak, jak na poziomie podstawowym). Uzyskując 29% z rozszerzenia, nie zdaje się matury, podczas kiedy, mając tych punktów już 30, w przeliczeniu na podstawę, daje to nam 40%. Mnożnika nikt z mi znanych osób nie rozgryzł. Miał wynosić 1,5, ale widać byłoby za mało zamieszania wokół matury. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak, rzeczywiście, pominąłam ten hm... aspekt matur, ponieważ szczerze mówiąc nie bardzo go rozumiem, a z materiałów umieszczonych wynika, że sama komisja nie ma pojęcia, na czym to dokładnie będzie polegać ;D

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.09.2006 20:19

Pani autorko, pani zapomniała dodać o cudownych przelicznikach punktów z arkusza rozszerzonego na poziom podstawowy. Kolejna porazka pana Giertycha...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.