Facebook Google+ Twitter

Matura 2009. Dziś egzamin z angielskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-05 07:22

W drugim dniu matur prawie 360 tysięcy uczniów zdaje język angielski, w tym blisko 50 tysięcy na poziomie rozszerzonym. Egzamin zdają ci uczniowie, którzy jako obowiązkowy język obcy wybrali angielski. Ten język wybrało najwięcej uczniów.

Jutro maturzyści będą zdawać język włoski, pojutrze - język niemiecki a pozostałe języki obce po 18 maja. Jutro rozpoczynają się również egzaminy z wybranego przedmiotu oraz egzaminy dodatkowe. Część pisemna matur zakończy się 21 maja natomiast część ustna potrwa do 29 maja.

Mirosław Sawicki - zastępca dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej poinformował, że egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym trwa dwie godziny, natomiast na poziomie rozszerzonym o godzinę i 10 minut dłużej.

Lucyna Grabowska - kierownik wydziału matur Centarlnej Komisji Egzaminacyjnej przypomina by prace z języków obcych maturzyści pisali czarnym kolorem. Chodzi o to, że arkusze są czytane przez tzw. czytnik, który lepiej rozpoznaje czarny kolor a niebieskiego może nie odczytać. Lucyna Grabowska radzi maturzystom, by na język obcy wogóle nie zabierali długopisu z niebieskim tuszem. Przypomina, że zawsze można poprosić zespół nadzorujący egzamin o czarny kolor.

Wczoraj wszyscy maturzyści, ponad 440 tysięcy osób, pisali egzamin z języka polskiego. Egzamin przebiegał bez zakłóceń.

Do 30 czerwca Centralna Komisja Egzaminacyjna prześle do szkół wyniki egzaminów pisemnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.