Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7805 miejsce

Matura 2010. Język polski rozszerzony - zobacz arkusze

Porównać sposób przedstawienia człowieka w utworze Reja i Olgi Tokarczuk lub porównać konwencję literacką w "Lalce" Prusa i "Sklepach cynamonowych" Schulza - to zadania, z którymi zmierzyć musieli się maturzyści piszący egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Uczniowie z Siedlec, z którymi rozmawiała Justyna Pachnik są zgodni. Matura na poziomie rozszerzonym była łatwa.

Matura / Fot. PolskapresseMaturzyści z I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach, z którymi rozmawiała Justyna Pachnik są zgodni. Matura na poziomie rozszerzonym była łatwa. W części pisemnej uczniowie mieli do wyboru dwa zadania. Porównać sposób przedstawienia człowieka w utworze Mikołaja Reja i Olgi Tokarczuk lub porównać konwencję literacką w "Lalce" Prusa i "Sklepach cynamonowych" Schulza.

Zobacz arkusze:

Język polski - poziom rozszerzony

O godzinie 14 rozpoczął się egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Trwał do godziny 17. Zdecydowało się go zdawać ok. 36 tys. maturzystów, tj. ok. 9 proc. wszystkich podchodzących do matury. W tym roku powrócono do formuły, w ramach której wszyscy maturzyści muszą wpierw napisać maturę na poziomie podstawowym, a o godzinie 14 rozpoczną pisanie egzaminu na poziomie rozszerzonym. Egzamin trwał 180 minut.

Tematy na obu poziomach różnią się nie tylko zestawem obowiązujących lektur, ale i wymaganiami co do umiejętności analizowania tekstów literackich.

Do sali egzaminacyjnej nie wolno wnosić napojów, telefonów komórkowych ani maskotek. Niezbędny natomiast jest dokument potwierdzający tożsamość.

Przypomnijmy, że uczeń zdaje egzamin maturalny, jeżeli otrzyma co najmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania. Maturzysta, który nie zda jednego z egzaminów, ma prawo do poprawki pod koniec sierpnia. Termin poprawkowego egzaminu pisemnego wyznaczono na 23 sierpnia, a ustnych - w dniach 19-25 sierpnia.

Warto pamiętać, że abiturienci, którzy nie będą mogli z przyczyn zdrowotnych lub losowych zdawać egzaminów pisemnych w wyznaczonych terminach, za zgodą dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych mogą to zrobić w dodatkowym terminie: między 7 a 19 czerwca.

Czytaj też:

Matura 2010. Zobacz arkusz z języka polskiego
Harmonogram matur
Kto w tym roku zdaje maturę? Maturzyści i studenci!
Matura z polskiego 2010. Prezentacja w praktyce
Bądź sprytny na maturze z matematyki. Dozwolona ściąga!
Maturzysto, zaprzyjaźnij się z matematyką. W24 Ci pomogą

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

magda
  • magda
  • 05.05.2011 15:57

pisałam rozszerzenie- temat nr 2 (obraz i funkcje tańca). nie wspomniałam nic o tym że te utwory są piosenkami teraz ( nie napisałam nic o Demarczyk i M.Rodowicz) - co o tym sądzicie? Mogło to się znaleźc w kluczu?
wiedziałam a nie napisałam, oto ja :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.