Facebook Google+ Twitter

Matura 2010. Zobacz arkusze i przykładowe odpowiedzi z geografii

W ósmym dniu matur, do egzaminów przystąpiło ok. 91 tysięcy osób. Geografia jest najczęściej wybieranym przedmiotem spośród maturalnych egzaminów dodatkowych. Zdaniem abiturientów egzamin był prosty, spodziewają się dobrych wyników. przeczytaj, zobacz arkusze.

 / Fot. PolskapresseAbiturienci zadowoleni opuszczali sale po egzaminie z geografii. - Poszło mi dobrze, z poziomu podstawowego spodziewam się co najmniej 70 procent - mówi Paulina, absolwentka XXI LO im. Hugona Kołłątaja w Warszawie. - Mieliśmy mnóstwo czasu, zadania były proste - dodaje Karolina z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Jak radzić sobie ze stresem na egzaminie?Podobne opinie wyrażali maturzyści zdający egzamin na poziomie rozszerzonym. "Nie uczyłem się, a bez problemu zdobędę co najmniej 60 procent - mówi Mateusz z XXI LO w Warszawie. - Salę opuściłem już po dwóch godzinach - dodaje.

Tak było w 2010, kliknij i zobacz, jak przebiega matura 2011Zdaniem abiturientów większość zadań była prosta, choć zdarzały się też trudniejsze - jedno z nich polegało na rozpoznaniu na mapie i opisaniu parku narodowego.
Egzamin maturalny z geografii może być zdawany na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Wszystko zależy od tego, jakie są wymagania uczelni, na którą zdający ma zamiar startować po maturze. Matura z geografii otwiera drogę na wiele kierunków, między innymi na ekonomię, turystykę i oczywiście - geografię.

Maturzysto, zaprzyjaźnij się z matematyką!
Zobacz arkusz matury z polskiego 2010
Na maturze z matematyki dozwolona ściąga, bądź sprytny


Fragment mapki z arkusza maturalnego z geografii. / Fot. CKEArkusz maturalny 2010 z geografii. Poziom podstawowy.
Arkusz maturalny 2010 z geografii. Poziom rozszerzony.
Arkusz maturalny 2010 z geografii. Mapa.
Przykładowe rozwiązania z geografii

Egzaminy na poziomie podstawowym i rozszerzonym rozpoczęły się o godzinie 9

Egzamin na poziomie podstawowym trwa 120 minut i polega na rozwiązaniu zadań egzaminacyjnych na podstawie barwnej, szczegółowej mapy oraz innych pomocniczych materiałów źródłowych np.: mapy przeglądowej, planu, tekstu, fotografii, tabeli statystycznej, schematu, wykresu, profilu, przekroju. Zadania egzaminacyjne obejmują zakres wymagań określonych dla poziomu podstawowego.

Fragment arkusza maturalnego z geografii. / Fot. CKEEgzamin na poziomie rozszerzonym trwa 150 minut i polega na rozwiązaniu zadań egzaminacyjnych z wykorzystaniem różnorodnych materiałów źródłowych, w tym barwnej mapy szczegółowej, z uwzględnieniem różnych skal przestrzennych i czasowych. Zadania egzaminacyjne obejmują zakres wymagań dla poziomu podstawowego i rozszerzonego.

Geografowie zwracają uwagę, że wnikliwa analiza map, wykresów, tabel pozwala udzielić udzielić odpowiedzi na wiele pytań.

W ramach treningu proponujemy Wam arkusze maturalne z 2009 roku, a jutro jak najszybciej opublikujemy arkusze z tegorocznej matury z geografii.

Matura z geografii - pp 2009
Matura z geografii - pr 2009

Czytaj także:

Matura z polskiego - prezentacja w praktyce

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A po drugie?
Spokojnie, pomyłki się zdarzają, już poprawione. Poza tym to nie Pani Lidia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po pierwsze matura z geografii rozszerzona trwa 150 minut a podstawa 120 minut. Pani Lidio proszę nie pisać takich niestworzonych i niesprawdzonych informacji, a tym bardziej nie publikować! Wstyd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.