Facebook Google+ Twitter

Matura 2010. Zobacz arkusze z fizyki i astronomii

Arkusze z fizyki nie zaskoczyły maturzystów z warszawskiego LO im. Stanisława Staszica. Większość z nich w rozmowie z Patrycją Król z Wiadomości24.pl, stwierdziła że dzisiejszy egzamin był łatwy.

Fizyka

Maturzystki / Fot. PolskapresseO godzinie 9 rano zaczął się egzamin z fizyki i astronomii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Przedmiot ten zdecydowało się zdawać 31 795 osób, z czego 12 874 wybrało arkusz łatwiejszy, a 18 921 arkusz trudniejszy. Egzamin na poziomie podstawowym trwa 120 minut. Egzamin na poziomie rozszerzonym trwa 150 minut.

Zobacz, co dzieje się na maturze w 2011!Fizyka i astronomia, poziom podstawowy
Fizyka i astronomia, poziom rozszerzony

Pod warszawskim liceum im. Stanisława Staszica jest Patrycja Król, która zbiera opinie maturzystów.

Maturzysto, szukałeś przecieków testów maturalnych? Zobacz, co jeszcze robili zestresowani licealiściPoziom podstawowy

Kasia i Karolina: - Arkusze były trudniejsze niż rok temu. Najtrudniejsze były pytania sprawdzające znajomość teorii. Spodziewam się powyżej 80 proc. Czasu na rozwiązana zadań było wystarczająco.

Marta (poprawiała arkusz z fizyki, bo chce w tym roku iść na medycynę): Egzamin był standardowy. Dobrze poszły mi zadania zamknięte. Trudno oceniać jaki zdobędę wynik. Muszę na spokojnie, w domu, przeanalizować arkusze.

Pisemny polski za Wami, ustny przed Wami. Wszystko o prezentacji maturalnejPoziom rozszerzony

Piotr: - Matura była łatwa. Trudne zadanie dotyczyło odbijania promienia słonecznych od tarczy. Czasu na rozwiązania zadan było wystarczająco, chociaż pare osób narzekało. Spodziewam się ponad 90 proc.

Martika: - Zadania nie były trudne. Spodziewam się około 90 proc. Nic mnie nie zaskoczyło, nic nie sprawiło mi większych trudności.

Jak radzić sobie ze stresem na egzaminie?Filozofia

O 14 rozpocznie się egzamin z filozofii na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Egzamin na poziomie podstawowym trwa 120 minut i składa się z dwóch części, przy czym zdający otrzymuje jeden arkusz egzaminacyjny. Za rozwiązanie zadań pierwszej części zdający może otrzymać maksymalnie 20 punktów, czyli 40 proc. całkowitej ich liczby na tym poziomie, a drugiej części – maksymalnie 30 pkt, czyli 60 proc. W sumie za rozwiązanie zadań z arkusza na poziomie podstawowym zdający może otrzymać 50 punktów.

a) Część pierwsza egzaminu polega na rozwiązaniu testu obejmującego cały zakres wymagań egzaminacyjnych dla poziomu podstawowego. Test zawiera różnego rodzaju zadania zamknięte (wielokrotnego wyboru, na dobieranie, typu „prawda – fałsz”) i zadania otwarte, które wymagają samodzielnego formułowania zwięzłych odpowiedzi lub uzupełnienia luk w załączonym tekście. W arkuszu mogą pojawić się także zadania z tzw. wyposażeniem, a więc z wykorzystaniem krótkiego tekstu źródłowego. Zakres merytoryczny zadań w arkuszu na poziomie podstawowym obejmuje następujące działy filozofii: ontologię, epistemologię, antropologię i etykę. Sprawdzają one wiedzę opisaną we wszystkich obszarach standardów dla poziomu podstawowego.

b) Część druga egzaminu polega na rozwiązaniu testu sprawdzającego umiejętność krytycznej analizy tekstu filozoficznego zamieszczonego w arkuszu egzaminacyjnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.