Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4214 miejsce

Matura 2010. Zobacz arkusze z historii sztuki

Było łatwo - mówią po egzaminie z historii sztuki uczniowie z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie. - Matura była jak klasówka - mówi Ewelina, tegoroczna maturzystka. Zobacz arkusze z historii sztuki.

 / Fot. PolskapresseMaturzyści, piszący egzamin na poziomie rozszerzonym z historii sztuki, w dobrych nastrojach opuszczali budynek Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie. Dzisiejszy test nie sprawił im większych problemów. - Spodziewałam się, że będzie gorzej - mówiła, w rozmowie z Magdą Kowalewską z Wiadomości24.pl, Ewelina. - Zeszłoroczne arkusze były trudniejsze - dodała.

Historia sztuki, poziom podstawowy
Historia sztuki, poziom rozszerzony

W części pisemnej uczniowie do wyboru mieli temat o impresjonizmie. Mogli też pisać o motywie miasta w poszczególnych epokach. Pośród zadań testowych pojawiły się pytania o sztukę stanisławowską, sztukę nowoczesną i sztukę XX wieku. Te ostatnie sprawiły maturzystom z Warszawy najwięcej kłopotów. To z niedouczenia - dodawali maturzyści.

- Przewidywałem, że na maturze pojawi się impresjonizm i miałem rację - mówił po egzaminie Sławek. - Tematy pisemne były łatwe, część z pytaniami otwartymi była trudniejsza - dodał.

Dzisiejsza matura nie sprawiła problemów także Agacie. - Dla uczniów z naszej szkoły ten egzamin był prosty - powiedziała.

O godz. 14 maturzyści rozpoczęli pisanie egzaminu z historii sztuki. Do wyboru jest poziom podstawowy (120 minut) i rozszerzony (180 minut). Arkusz egzaminacyjny na poziomie podstawowym składa się z kilkudziesięciu zadań zamkniętych i otwartych sprawdzających wiedzę i umiejętności ze szczególnym uwzględnieniem znajomości epok, stylów, tendencji, wybitnych twórców i ich dzieł, terminologii z dziedziny historii sztuki.

Arkusz rozszerzony składa się z trzech części: część pierwsza polega na rozwiązaniu zestawu zadań zamkniętych i otwartych sprawdzających wiedzę i umiejętności ze znajomości epok, stylów, tendencji, wybitnych twórców i ich dzieł, terminologii z dziedziny historii sztuki. Część druga ma charakter analityczny i polega na przeprowadzeniu analizy porównawczej dwóch reprodukowanych dzieł malarstwa, architektury lub rzeźby. Część trzecia polega na napisaniu wypracowania na jeden z dwóch podanych tematów.

Wymagania na egzaminie z historii sztuki:

 / Fot. CKE / Fot. CKE

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Opisy zadań egzaminacyjnych z historii sztuki są dość złożone! A przecież sztuka jest taka prosta: myśl i pracuj Sercem i rozumem -Twoimi umiejętnościami ; )) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.