Facebook Google+ Twitter

Matura 2010. Zobacz arkusze z języka rosyjskiego

O godzinie 11 zakończył się egzamin z języka rosyjskiego, na poziomie podstawowym. O 14 uczniowie przystąpią do egzaminu na poziomie rozszerzonym z tego języka.

Fot. ilustracyjna / Fot. Polskapresse / Fot. PolskapresseJoanna Rutkowska z Wiadomości24.pl zbiera opinie maturzystów po tym egzaminie.

Krystian, LO im. gen. Sowińskiego w Warszawie: - Poszło mi średnio, niestety wszystkiego nie zrobiłem. Część ze słuchu była prosta, część z czytaniem tekstu była trudniejsza. Pojawiło się też zadanie, którego się nie spodziewałem. W części pisemnej należało stworzyć list, w którym należało użyć słów związanych z tematyką weselną. Niestety nie znałem wiele z nich.

Stanisław, LO im. gen. Sowińskiego w Warszawie: - Ogólnie nic nie sprawiło mi wielkiego problemu. Nie było nic bardziej skomplikowanego, żadne pytanie mnie nie zaskoczyło. W części pisemnej trochę trudne było zmieszczenie się w limicie słów, bo odpowiedzi musiały być szczegółowe. Materiał ze słuchu był łatwy - lektor czytał wolno i głośno. Spodziewam się 90 procent.

Język rosyjski - pp
Język rosyjski - transkrypcja
Język rosyjski, poziom rozszerzony, część I
Język rosyjski, poziom rozszerzony, część II
Język rosyjski, poziom rozszerzony, transkrypcja

Arkusze z tego języka zdecydowało się zdawać 22 487 uczniów. Zdecydowana większość (21 436) wybrała test na poziomie podstawowym. Z częścią rozszerzoną egzaminu zmierzy się zaledwie 1051 uczniów.

Egzamin na poziomie podstawowym trwa 120 minut i składa się z trzech części (rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego, wypowiedź pisemna). Egzamin na poziomie rozszerzonym trwa natomiast 190 minut i składa się z części: gramatycznej, wypowiedzi pisemnej, rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego.

Za nami już testy z polskiego, matematyki i angielskiego, WOS, historii sztuki, biologii, historii muzyki i niemieckiego, hiszpańskiego, geografii i wiedzy o tańcu.

Maturalne egzaminy pisemne będą trwać do 22 maja, ustne do 28 maja.

W części pisemnej uczniowie obowiązkowo zdają język polski, matematykę, język obcy i wybrany przedmiot (lub kilka). Maturzyści muszą też przystąpić do obowiązkowych egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

Dodatkowe terminy pisemnych egzaminów maturalnych wyznaczono na dni: 7-19 czerwca.

Pisemne egzaminy poprawkowe przeprowadzone będą 23 sierpnia, a poprawkowe ustne w dniach 19-25 sierpnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.