Facebook Google+ Twitter

Matura 2010. Zobacz arkusze z łaciny i kultury antycznej

Pod LO im. Mikołaja Reja w Warszawie była reporterka Wiadomości24.pl, Karolina Horoszko. Zbierała opinie maturzystów dotyczące egzaminu z łaciny i kultury antycznej. Zobacz arkusze tego egzaminu.

Łacina i kultura antyczna, poziom podstawowy
Łacina i kultura antyczna, poziom rozszerzony

Matura na poziomie podstawowym

Maturzyści / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiKarolina: - Najwięcej problemów sprawiło czytanie ze zrozumieniem, było za mało czasu aby sprawdzić wszystkie słówka w słowniku. Łaciny uczyłam się 3 lata. Postanowiłam zakończyć jakoś ten etap. Wyniki z łaciny nie wpłyną na mój rezultat podczas rekrutacji na studia. Do tego egzaminu podeszłam dla "fun-u". Poszło mi dobrze.

Ola i Gabrysia: Dla nas to była większa klasówka. Trudniejsze zadania miałyśmy na lekcjach w szkole. Jesteśmy zadowolone, spodziewamy się około 80 proc.

Matura na poziomie rozszerzonym

Marcelina: - Spieszyłam się, więc wypracowanie nie poszło mi dobrze. A temat nie był trudny. Należało przedstawić motyw wojny trojańskiej. Załączone były m.in.: fragmenty: Illiady, Eneidy oraz felietonu o filmie "Troja". Znacznie lepiej poszło mi tłumaczenie. Liczę na co najmniej 50 proc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.