Facebook Google+ Twitter

Matura 2010. Zobacz arkusze z rozszerzonego angielskiego

Współautorzy: Dorota Stankiewicz

W czwartek, 6 maja, maturzyści napisali egzamin z języka angielskiego. Test na poziomie podstawowym i rozszerzonym już za nami. Zobacz arkusze.

Maturzyści / Fot. PolskapresseEgzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym składa się z dwóch arkuszy, trwającej 110 minut części sprawdzającej stosowanie struktur leksykalno-gramatycznych zakończonej pisaniem dłuższego tekstu (w tym roku do wyboru były trzy tematy: plusy i minusy organizacji imprez sportowych, opis imprezy charytatywnej organizowanej przez twoją szkołę, w której wziąłeś udział oraz opowiadanie o chłopcu, który uratował życie uczniom swojej klasy) i trwającej około 25 minut części rozumienie ze słuchu oraz rozumienie tekstu czytanego i rozpoznawanie struktur leksykalno-gramatycznych.

Angielski, poziom rozszerzony, część I
Angielski, poziom rozszerzony, część II


Dorota Stankiewicz rozmawiała z maturzystami z III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Sowińskiego w Warszawie po pierwszej części rozszerzonej matury z języka angielskiego.

Maciej:
- Wybrałem chyba najmniej popularny temat wypracowania, plusy i minusy organizacji imprez sportowych. Jestem konkretny i lubię jasno określone zadania, nie umiem lać wody. Myślę, że ważne jest aby udowodnić, że ma się bogate słownictwo.

Anna:
- Część gramatyczna to jakiś dramat! Wybrałam trzeci temat, opowiadanie o chłopcu, który uratował życie uczniom swojej klasy.

Kinga:
- Ja również pisałam o chłopcu. Mam nadzieję, że mi dobrze poszło.

Cała trójka przyznaje, że część podstawowa egzaminu była bardzo prosta. W szkole siedzą już osiem godzin i są po prostu zmęczeni. Przed nimi jeszcze rozumienie ze słuchu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.