Facebook Google+ Twitter

Matura 2011. Chemia, poziom podstawowy i rozszerzony

O godz. 14 rozpocznie się egzamin maturalny z chemii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Chęć zdawania egzaminu z tego przedmiotu zadeklarowało 44 tys. abiturientów. 36 tysięcy wybrało poziom rozszerzony.

O godz. 14 rozpocznie się egzamin maturalny z chemii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Chemia należy do najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: w tym roku chęć zdawania egzaminu z tego przedmiotu zadeklarowało 44 tys. abiturientów. Większość z nich wybrała poziom rozszerzony.

Jakie zagadnienia pojawiły się na maturze z chemii w 2010 roku

Maturzyści, którzy nie będą mogli z przyczyn losowych bądź zdrowotnych zdawać egzaminów pisemnych w maju, za zgodą dyrektorów OKE będą mogli zrobić to między 6 a 21 czerwca.

Jeśli maturzyści nie zdadzą jednego z obowiązkowych egzaminów, będą mogli poprawić je w sierpniu. Niezadowoleni z wyników będą mogli poprawiać egzamin w ciągu pięciu lat.

Czytaj też:

Przed Tobą prezentacja z polskiego? Przeczytaj nasz poradnik!

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

mazgaja
  • mazgaja
  • 20.05.2011 22:36

zgadzam się ze wszystkimi opiniami, ta chemia rozszerzona to była porażka, ja nawet mogę w ogóle zapomnieć o studiach bo nie zdałem na bank, pierwszy raz na oczy widziałem takie zadania, a uwierzcie mi przez 4 lata miałem chemie rozszerzoną, kilkanaście godzin w tyg ( taki profil teoria i praktyka) i wszystkie lata nauki na marne, jestem załamany

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
  • max
  • 19.05.2011 21:34

potwierdzam baaardzo trudny arkusz, w CKE powariowali??? czy co???
Pierwszy raz coś takiego na oczy widziałam :((

Komentarz został ukrytyrozwiń
i'm
  • i'm
  • 19.05.2011 14:26

boże to było straszne! ...wyszłam prawie z płaczem ...co mi po wyniku 50-60% na dobre studia?...zasrańce!...teraz tylko się módlmy, żeby i progi porządnie spadły..jak cała Polska to cała Polska.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Izka
  • Izka
  • 18.05.2011 23:28

Polowanie na czarownice w tym roku, czy co? Już "lepszej" matury nie mogli dowalić. Gratulacje dla CKE za wyobraźnię!

Komentarz został ukrytyrozwiń
stoma
  • stoma
  • 18.05.2011 22:02

Kurdeee co to miało byc? rozrzeszenie z chemii dla maturzystów? chyba dla jakiś doktorów choć nie wiem czy oni by też wyrobili się w dwie i pół godziny!! Porażka, marzenia o stomatologii poszło w zapomniane. Taki żal, tegoroczna komisja przesadziła z każdą maturą oprócz anglielskiego podstawy, ale i tak kazdy wolałby miec ładne procenty na swoich wybranych przedmiotach, fuck!!! ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jenifer
  • Jenifer
  • 18.05.2011 21:22

do połowy matura była trudna, ale za połową arkusza była do zrobienia... chociaż ja wam powiem, że teraz to przesadzili i to ładnie. Jestem na UMK pierwszy rok i nie liczyłam nawet na studiach takich zadań jak nam dorypali dziś... myślę, że zdam, ale tragicznie, coś koło może 60% się uzbiera

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karolina
  • Karolina
  • 18.05.2011 20:25

Rozszerzona to jakaś porażka ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń
buu
  • buu
  • 18.05.2011 19:57

Przesadzili z tymi zadaniami na obliczenia!! Sama kinetyka:/ Mogli dać chociaż jedno na entalpię i jakieś normalne np. z równaniem Clapeyrona...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hallate
  • Hallate
  • 18.05.2011 19:44

I dobrze! Rok temu dostałem 96%, teraz poprawię sobie biologię na 75% i tyram na medycynę.
Farmacja to shit, uwierzcie ; )

Komentarz został ukrytyrozwiń
nett
  • nett
  • 18.05.2011 19:39

o matko...totalna porażka to rozszerzenie! nie wiem czy zdam...