Facebook Google+ Twitter

Matura 2011. Dziś historia, poziom podstawowy i rozszerzony

Dziś maturzyści napisali egzamin z historii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Jak myślicie, czy CKE zaskoczy czymś uczniów? Czytajcie W24, opublikujemy pytania, arkusze i odpowiedzi!

Sonda

Jak myślisz, jakie zagadnienia pojawią się na maturze z historii?

Egzamin z historii zdaje około 26 tys. maturzystów. 14 tys. podchodzi do egzaminu na poziomie rozszerzonym, pozostali zdają egzamin na poziomie podstawowym.

 / Fot. Fot. PolskapresseO godz. 9 rozpocznie się egzamin maturalny z historii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Historia otwiera drogę na wiele kierunków: europeistykę, popularne stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo.

Przed warszawskim liceum imienia Joachima Lelewela jest nasza reporterka Aneta Tomczyk. Maturzyści są zestresowani, jednak, co ciekawe, bardziej obawiają się poziomu rozszerzonego niż podstawowego. "Denerwuję się bardzo, bo jak dotąd matury były trudne. Materiału jest bardzo dużo, najbardziej boję się wypracowania..." - mówi Magda. "Nasze nastawienie jest bardzo pozytywne, jesteśmy dobrze przygotowani, więc nie mamy czego się obawiać" - zdradzają nam Robert Trzciński i Antoni Roszkowski.

Zobacz jakie pytania pojawiły się na tegorocznej maturze na poziomie podstawowym i rozszerzonym

Przypominamy, że do sali egzaminacyjnej nie wolno wnosić napojów, telefonów komórkowych ani maskotek. Przepustką na egzamin jest dokument potwierdzający tożsamość.

Zobacz arkusz z historii. Poziom rozszerzony

Zobacz arkusz z historii. Poziom podstawowy

Maturzyści, którzy nie będą mogli z przyczyn losowych bądź zdrowotnych zdawać egzaminów pisemnych w maju, za zgodą dyrektorów OKE będą mogli zrobić to między 6 a 21 czerwca.

Jeśli maturzyści nie zdadzą jednego z obowiązkowych egzaminów, będą mogli poprawić je w sierpniu. Niezadowoleni z wyników będą mogli poprawiać egzamin w ciągu pięciu lat.

Jakie zagadnienia pojawiły się na maturze z historii w ubiegłym roku?

Wykorzystaj ostatnie chwile przed maturą i rozwiąż nasz test! Powtórka z historii z 24

Czytaj także:

Przed Tobą prezentacja z polskiego? Przeczytaj nasz poradnik!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.