Facebook Google+ Twitter

Matura 2011. Dziś matura z WOS-u. Poziom podstawowy i rozszerzony

Dziś maturzyści napisali egzamin z wiedzy o społeczeństwie. Jakie tematy wypracowań pojawią się na poziomie rozszerzonym? Jakie zagadnienia na poziomie podstawowym? Czytajcie W24, na bieżąco będziemy zamieszczać opinie uczniów, arkusze, odpowiedzi.

Sonda

Maturzysto, jak się czujesz przed egzaminem?

Uczniowie czekają na rozpoczęcie egzaminu z języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy. / Fot. PAP/Tytus ŻmijewskiPo weekendzie wracamy do maratonu maturalnego. Dziś maturzyści napiszą egzamin z wiedzy o społeczeństwie. Matura z tego przedmiotu otwiera drogę na wiele kierunków, m.in. europeistykę czy stosunki międzynarodowe.

Co pojawiło się na egzaminie z WOS-u w zeszłym roku?Przed LXXXVI LO imienia Batalionu Zośka na ulicy Garbińskiego w Warszawie jest nasza reporterka Aleksandra Pokora. Licealiści do egzaminu podchodzą różnie. Większość uczniów zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym, liczy, że na egzaminie pojawią się pytania z Unii Europejskiej. Inni chcieliby żeby pytania dotyczyły ustrojów politycznych, konfliktów w Libii.

Jakie zagadnienia pojawiły się na maturze z WOS-u na poziomie rozszerzonym? Sprawdź!- Denerwuję się, bo wybieram się na prawo. Od dzisiejszej matury z WOS-u zależy wszystko... - mówi Igor Kalinowski. Kasia nie zdaje na prawo, ale również się stresuje. - Najgorsze już za nami, jednak denerwuje się tak samo, jak przy przedmiotach obowiązkowych - opowiada. Rafał Barej podchodzi do rzeczy spokojniej. - Jestem lekko zestresowany, ale nie będę się stresować, bo to i tak nic nie pomoże. Mam nadzieję, że będzie terroryzm.

Licealiści twierdzą, że tematy wypracowań wymagały konkretnej wiedzy. Zgadzasz się z nimi? Przeczytaj wszystkie wypowiedzi i dodaj swoją opinię!Czy licealiści długo się przygotowywali do egzaminu? - Piszę maturę na poziomie podstawowym, ale chyba i tak nie pójdzie mi za dobrze. Nie przygotowywałam się długo... - mówi Monika. - Ja z kolei piszę maturę rozszerzoną, ale również nie poświęciłem na przygotowania dużo czasu. Zacząłem się uczyć miesiąc przed maturą, teraz trochę się boję - wtrąca się Wojtek Ciesielski.

Więcej znajdziesz na kolejnej stronie -->

O maturach czytaj także w: natablicy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

jaa xd
  • jaa xd
  • 09.05.2011 19:20

a ja zaczęłam się uczyć wczoraj xD Haha :D Poszło jak poszło .. Mam nadzieje, że będe mieć te 30 % z rozszerzonej :) a jak nie to trudno ..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.