Facebook Google+ Twitter

Matura 2011. Jak przygotować się do egzaminu z biologii?

Już za kilka dni maturzyści przystąpią do pierwszych egzaminów. Podpowiadamy, jak najlepiej przygotować się do matury z biologii oraz o czym pamiętać podczas pisania samego egzaminu.

Sonda

Matura z biologii:

Podobnie jak przy rozwiązywaniu zadań na egzaminach z innych przedmiotów, tak i podczas matury z biologii należy przede wszystkim uważnie czytać polecenia zadań. Treść zadań, poza poleceniem, zawiera także wskazówki, które pomogą poprawnie je rozwiązać.

Przy udzielaniu odpowiedzi trzeba także wziąć pod uwagę treść czasowników operacyjnych. W poleceniach do zadań nieraz dokładnie określony jest pożądany sposób udzielenia odpowiedzi. Kiedy więc w treści zadania widnieje sformułowanie podaj, narysuj, wymień należy zastosować się do wskazówek. Należy przy tym pamiętać, że sformułowania "Opisz" czy "Wyjaśnij" wymagają udzielenia znacznie szerszej odpowiedzi niż przy poleceniu "Wymień", "Podaj".

Wróć do materiału: Matura 2011. Maturzyści napisali egzamin z języka polskiego. Co sądzą licealiści o dzisiejszej maturze? Jakie były tematy na poziomie podstawowym?W treści zawarta jest także informacja o formie odpowiedzi. By uzyskać maksymalną liczbę punktów należy udzielić odpowiedzi w odpowiedni sposób. Zdarza się, że dane trzeba przedstawić w formie tabeli, wykresu czy rysunku. W sytuacji, gdy wymagane jest, by odpowiedź została przedstawiona np. w formie graficznej, pisemne udzielenie odpowiedzi poskutkuje uzyskaniem mniejszej liczby punktów bądź nieuzyskaniem ich wcale.

Na egzaminie z biologii spotkać można kilka typów zadań. Pierwsze to zadania testowe. Podczas ich rozwiązywania pamiętać należy, by wyraźnie zaznaczyć jedną, wybraną odpowiedź. Zaznaczenie więcej niż jednej poskutkuje nieprzyznaniem punktów za rozwiązanie.

Matura 2011. To warto wiedzieć przed egzaminem dojrzałości
Matura 2011. O czym pamiętać pisząc maturę z języka obcego?


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.