Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8634 miejsce

Matura 2011. Jak walczyć o dodatkowe punkty?

Za nami ogłoszenie wyników matury 2011. Co czwarty maturzysta nie zdał egzaminu dojrzałości. Najwięcej uczniów pogrążyła matematyka. Czy istnieje szansa odwołania od egzaminu?

 / Fot. Piotr Krzyżanowski/PolskapresseJak zapewnia Centralna Komisja Egzaminacyjna maturzystom nie przysługuje prawo odwołania od wyników matury. Serwis matura2011.net informuje jednak, że istnieje szansa wywalczenia kilku punktów podczas komisyjnego oglądania pracy.

Czytaj też: Wszystko o wynikach matur


Jeśli wydaje Ci się, że Twój wynik został zaniżony, spróbuj napisać podanie do dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Twoim regionie. Poproś o wgląd do pracy. OKE umówi się z Tobą na spotkanie, na którym będziesz mógł obejrzeć swój egzamin. Jeśli sprawdzający Twoją pracę nie uznał poprawnej odpowiedzi lub pomylił się przy przepisywaniu wyników, otrzymasz "skradzione" punkty. Pamiętaj jednak, że działa to też w drugą stronę. Wynik może zostać również zaniżony w przypadku odnalezienia dodatkowego błędu.

Arkusze maturalne będą przechowywane w OKE przez 6 miesięcy, tak więc maturzyści mają pół roku na sprawdzenie swoich egzaminów.

Czytaj też: Dlaczego matematyka poszła tak źle? Podziel się swoim zdaniem

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.