Facebook Google+ Twitter

Matura 2011. Matura z biologii. Poziom podstawowy i rozszerzony

We wtorek 10 maja o godzinie 12 maturzyści zdawali egzamin z biologii na poziomie rozszerzonym. Czytajcie Wiadomości24.pl - dowiecie się, jakie były zadania, prawidłowe odpowiedzi oraz poznacie opinie uczniów o egzaminie.

Sonda

Czy matura z biologii to dobry wybór?

Matura 2011. Matura z biologii / Fot. PAP/Adrian StarusEgzamin z biologii na poziomie podstawowym rozpoczął się o godzinie 9 i trwał 120 minut. Poziom rozszerzony zajął 150 minut. Aby zdać, abiturient musi zdobyć co najmniej 30 proc. punktów. Biologia jest jednym z chętniej wybieranych przedmiotów maturalnych - wybrało go 19 proc. uczniów.

Nasza reporterka Anna Pawłowska rozmawiała z uczniami XLII LO im. Joachima Lelewela W Warszawie. Jan Tymiński, abiturient z klasy III C (o profilu biologiczno-chemicznym), spodziewa się dobrego wyniku egzaminu. - Celuję w co najmniej 85 proc. - zapowiada. Podobne podejście mają jego koledzy z klasy, większość z nich solidnie uczyła się do matury z biologii, ponieważ zamierza studiować medycynę bądź biotechnologię. - Mieliśmy po 8 godzin lekcji biologii tygodniowo, ćwiczyliśmy przed olimpiadą - mówi Jakub Zawadzki z III C. - Jesteśmy dobrze przygotowani.

Mamy arkusze zadań:
Poziom rozszerzony
Poziom podstawowy


Małe zamieszanie wśród maturzystów spowodowała plotka dotycząca czasu trwania egzaminu na poziomie rozszerzonym. Uczniowie nie są pewni, czy będą pisać przez 150, czy 180 minut.

Publikujemy odpowiedzi!Maturzyści, którzy nie będą mogli z przyczyn losowych bądź zdrowotnych zdawać egzaminów pisemnych w maju, za zgodą dyrektorów OKE będą mogli zrobić to między 6 a 21 czerwca.

Matura 2011 z biologii. Poziom rozszerzony. Pytania


Matura 2011 z biologii. Poziom rozszerzony. Opinie uczniów


Maturzysta, któremu nie powiedzie się na jednym z obowiązkowych egzaminów, będzie mógł podejść do "poprawki" w sierpniu. Niezadowoleni z wyników będą mogli poprawiać egzamin w ciągu kolejnych pięciu lat.

Więcej na kolejnej stronie -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.