Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16012 miejsce

Matura 2011. Matura z języka polskiego, poziom podstawowy. Opinie

Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym zakończyła się. Znamy już wstępnie tematy wypracowań oraz problematykę tekstu do czytania ze zrozumieniem. Jak oceniają je maturzyści? Czytajcie wypowiedzi specjalnie dla W24.

Sonda

Tekst z Polityki:

 / Fot. PAPTekst z "Polityki" o komunikacji werbalnej i niewerbalnej był łatwy, z życia wzięty i na czasie - mówi Klaudia z LO w Łomiankach. Jej opinię potwierdzają Monika i Justyna, która mówi: - Aż się dziwię, że był taki łatwy; dopatruję się w nim jakiegoś haczyka! Tomek uznał, że tekst był zdecydowanie trudniejszy niż na próbnej.

Zobacz arkusz maturalny z języka polskiego. Poziom podstawowy



Maturzysto, napisałeś dzisiaj egzamin na poziomie podstawowym? Sprawdź odpowiedzi! W24 rozwiązały maturę



Matura 2011. Znamy tematy wypracowań z poziomu rozszerzonego!



Byli i tacy, którzy z trudem przebrnęli przez tekst z "Polityki". - Było w nim zbyt dużo specjalistycznego słownictwa - żali się Ola. Padły pytania o funkcje języka, było tylko jedno pytanie zamknięte.

Wróć do materiału: Matura 2011. Maturzyści napisali egzamin z języka polskiego. Co sądzą licealiści o dzisiejszej maturze? Jakie były tematy na poziomie podstawowym?



O godzinie 14 maturzyści napiszą egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Czego się spodziewają?



Jak informuje nasza reporterka, Ola Pokora, uczniowie pisząc wypracowanie najczęściej wybierali "Granicę", choć podane fragmenty sprawiały im nieco kłopotów. Poza tym uczniowie twierdzili, że pytanie do "Granicy" było "nieco dziwnie sformułowane". Ci, którzy czytali "Granicę" mają nieco inne zdanie. Adam: temat z Nałkowskiej był banalny, ale czytałem powieść. Wydaje mi się, że w porównaniu z ub. rokiem matura z polskiego była łatwiejsza - dodaje.

Jakie są Wasze wrażenia po egzaminie pisemnym? Macie podobne zdanie jak rozmawiający z nami maturzyści?



Pisemny polski za Wami, ustny przed Wami. Wszystko o prezentacji


Maturzysto, szukałeś dziś przecieków testów maturalnych? Zobacz, co jeszcze robili zestresowani licealiści



Czytaj też:
Maturzysto, zaprzyjaźnij się z matematyką!
Zobacz arkusz matury z polskiego 2010
Na maturze z matematyki dozwolona ściąga, bądź sprytny
natablicy.pl
Białystok.naszemiasto.pl


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (99):

Sortuj komentarze:

mmm..
  • mmm..
  • 03.07.2011 16:13

zdałam..

Komentarz został ukrytyrozwiń
mmm
  • mmm
  • 16.05.2011 11:44

a co do Ani S to sadze ze powinni sprawdzic to wypraowanie,,, chyba ci egzaminatorzy nie sa takimi wielkimi swiniami

Komentarz został ukrytyrozwiń
mmm
  • mmm
  • 16.05.2011 11:36

tzn nie potrzebuje z wypracowania 21 pkt tylko 15 bo reszte bede miała z czytania ze zrozumieniem ... jak sadzicie?? czy komosja wybiera te dobre rzeczy??

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ania S
  • Ania S
  • 10.05.2011 18:54

Co jezeli nie napisałam który temat wybieram tzn tam wyzej gdzie bylo wypracowanie na temat nr.... nie wpisałam nr????

Komentarz został ukrytyrozwiń
mmm
  • mmm
  • 08.05.2011 19:24

Jak sądzicie jeśli napisałam wypracowanie na podstawie matury próbnej to mi uznają?? i wybiorom cos z tej pracy dobrego bo mam zawarte tylko relacje zenona z justyną i mam bardzo mało jej charakterystyki...jeszcze napisałam ze zenon elzbiecie wyznawał zdrade w ogrodzie ;/ czy za styl i jezyk i troche dobrej tresci dostane z wypracowania to upragnione 30 % jak sądzicie??

Komentarz został ukrytyrozwiń
Natalia
  • Natalia
  • 07.05.2011 08:46

Wg. mnie matura w tym roku była straszna! Z próbnej miałam 60%, myślałam, że na głównej zdobędę więcej. A teraz się martwię o 30%. Totalna masakra! Tym bardziej, że stres mnie zjadł. Z pytań do tekstu może będę miała z 2 pkt maksymalnie. Pisałam "Granice" bo lubię tą lekturę. Ale Ta druga częśc tematu z Granicy była nie jasno sprecyzowana. Nie mogłam się wyrobic w czasie. Ostatecznie nie napisałam konkretnych wniosków. Tzn. nie napisałam praktycznie nic jesli chodzi o temat. A rozpisałam się praktycznie nawet w brudnopisie. Pisałam chyba wszystko od rzeczy. Zobaczymy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gabi
  • Gabi
  • 06.05.2011 08:06

Tegoroczna matura z polskiego to jakiś koszmar , przerobiłam ,,Granicę'' i wszystko było by jasne gdyby nie zagmatwane pytania , aby na nie wszystkie odpowiedzieć musiała bym mieć możliwość napisania z 500 słów .Większość młodzieży, którą znam nie zrozumiała pytań drugiego tematu. Myślę że tematy nie były strasznie trudne , ale w porównaniu do tematów z wcześniejszych lat , była to masakra dokonana na umysłach młodych ludzi! Teraz żałuję że nie wybrałam tematu pierwszego !

Komentarz został ukrytyrozwiń
kamila
  • kamila
  • 05.05.2011 13:39

Matura z j. polskiego na poziomie podstawowym była trudna - biorąc pod uwagę poprzednie matury i matury próbne z tego roku. Z próbnej miałam 82%, teraz nie wiem czy będę mieć 60... a jeśli chodzi o rozszerzenie to z próbnej miałam 67,5 % a z głównej to boje się myśleć jaki będzie wynik.. porażka! niektóre pytania do cru z kosmosu..

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lena Matysik
  • Lena Matysik
  • 05.05.2011 00:59

Moim zdaniem matura z języka polskiego była bardzo łatwa. Tematy wypracowań były takie jak większość przypuszczała, tekst źródłowy również był dość przystępny i łatwy do analizy. Bez zaskoczenia :-). Myślę, że nie bedzie problemu ze zdaniem tej matury :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Martynka
  • Martynka
  • 04.05.2011 23:02

Jak napisałas zabójstwo zamiast samobójstwo to uznaja Ci za przejęzyczenie;p tak wiec bez obaw:)
Ale matura to po prostu czarna magia niby "Granice" znałam ale te fragmenty i pytanie na które trzeba było napisać to wypracowanie to porażka...