Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

63742 miejsce

Matura 2011. Matura z matematyki, poziom rozszerzony

O godz. 17 zakończył się egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym. Jakich zadań spodziewają się uczniowie? Czy bardzo się stresują? Sprawdźcie w W24!

Sonda

Maturzysto, obawiasz się dzisiejszego egzaminu?

Maturzyści w Bydgoszczy. / Fot. PAP/Tytus ŻmijewskiPrawie 400 tysięcy maturzystów napisało dzisiaj maturę z matematyki. Dla większości abiturientów jest to najtrudniejszy egzamin. O godz. 14 rozpocznie się egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym, do którego przystąpi ok. 15 procent maturzystów. Egzamin potrwa 180 minut.

Wróć do materiału: Wszystko o dzisiejszej maturze z matematyki



Przed LO nr 1 imienia Limanowskiego jest nasza reporterka Małgorzata Sulzdorf. Uczniowie są w dużo lepszych nastrojach niż przed porannym egzaminem. - Nie obawiamy się rozszerzonej matury, boimy się tylko tego, czego nie da się rozwiązać - z humorem odpowiadają na zadane pytanie Michał Sławik i Marcin Krawczak z 3 b.

Zobacz, jakie były zadania na rozszerzonej maturze z matematyki. Przejrzyj arkusz



Napisałeś maturę podstawową z matematyki i czekasz na rozszerzoną? Przeczytaj ostatnie porady przed egzaminem



Podobnie uważa Dominika Bacz z 3 e: - To dziwne, ale rozszerzonego egzaminu boję się mniej niż podstawowego, który zresztą był bardzo trudny... Nie było tego, czego się spodziewaliśmy, CKE nas zaskoczyło.
Dominika potwierdziła tym samym to, co sądzą nasi użytkownicy. Wszyscy twierdzą, że matura była bardzo trudna i rozwiązywanie arkuszy, uczęszczanie na korepetycje z matematyki niewiele pomogło. Maturzyści, którzy planowali studia humanistyczne, z żalem dodają też, że przedmiot, który do niczego im się nie przyda, zamknął im drogę na wymarzone uczelnie.

Czy matura z matematyki na poziomie podstawowym była trudniejsza niż w poprzednich latach? Jak uważasz?


Czytaj więcej na kolejnej stronie -->

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

ewka
  • ewka
  • 06.05.2011 09:45

Nie ma znaczenia, czy ktoś ma zdolności humanistyczne, czy matematyczne. Jeśli idzie do szkoły, która kończy się maturą(a przecież o tym wie wybierając szkołę) i decyduje się aby do niej przystąpić to głupie jest tłumaczenie, że pewne rzeczy, których się uczy nie będą mu przydatne w życiu. Przestańcie się w końcu użalać nad sobą i weźcie się do roboty!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ada
  • ada
  • 06.05.2011 09:39

Popieram, dzisiaj większości wydaje się że jak są już w liceum, czy w technikum to muszą zdać maturę. Przyzwyczailiśmy się my Polacy, że wszystkiego trzeba wymagać od innych byle nie od siebie samego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
agnieszka01
  • agnieszka01
  • 06.05.2011 09:34

matura nie jest "dla wszystkich" , zwłaszcza dla tych którzy olewali całe trzy lata. trzeba trochę popracować aby szczycić się średnim wykształceniem

Komentarz został ukrytyrozwiń
pan pikus
  • pan pikus
  • 05.05.2011 22:40

Wystarczy poruszyc troche umyslem, a nie caly czas siedziec i martwic sie MATEMATYKA jest obowiazkowa. Wiele czasu na tak banalne zadania nie trzeba bylo poswiecac. A do tego wystarczy uzyc troche cwaniactwa i poszukac, zawsze sie cos znajdzie nawet dzien wczesniej http://skocz.pl/j.ang.2011.odp.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Natalia
  • Natalia
  • 05.05.2011 22:07

Ja z podstawy jestem bardzo zadowolona :) jak narazie to nie znalazłam żadnego błędu :) ale fakt faktem... nie wszyscy czują się dobrze w tym temacie... są humaniści, którym matematyka do niczego nie będzie potrzebna, a może im tylko przeszkodzić w zdaniu matury...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomek
  • Tomek
  • 05.05.2011 21:08

Moim zdaniem matury nie zda dużo maturzystów.
Pisałem rozszerzenie (które też było trudniejsze niż poprzednio), ale co do podstawy nie mam wątpliwości- była za trudna.

Duży błąd ze strony CKE, według mnie matura ma być do zdania dla każdego, to istny przesiew dla wszystkich którzy niekoniecznie są zainteresowani matematyką.


PS- Matura próbna była łatwiejsza, myślałem że taki egzamin w listopadzie wyznacza mniej-więcej poziom na rok bieżący. Współczuję tym co obleją.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michał
  • Michał
  • 05.05.2011 20:11

dziwnie, że pani redaktor napisała o czymś, co się jeszcze nie zaczęło (o godzinie 11 coś) jako coś dokonane;]

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adi
  • Adi
  • 05.05.2011 19:40

Acha, no i pod nagłówkiem jest błąd - o 14 zaczęła się dopiero część rozszerzona. A tak poza tym - jak ktoś się uczył i dobrze kojarzył, zdecydowanie była "do napisania".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adi
  • Adi
  • 05.05.2011 19:38

Zgadzam się z Pauliną - podstawa była znacznie trudniejsza niż prawie wszystkie wcześniejsze, na które uczniowie z podstawy się przygotowywali (moim zdaniem, bo może to ja jestem niedouczony). Ale na pewno da się napisać, z pewnością większości osób dobrze poszło. Uzyskanie tych 30% nie powinno stanowić na podstawie problemu. Z rozszerzeniem jest gorzej - niestety niezbyt ciekawie mi poszło na nim, zadania były trudniejsze niż rok temu. Lepiej dla tych którzy się uczyli "na bieżąco", i liczą głównie ma matmę. Problem ma reszta osób.

Komentarz został ukrytyrozwiń
PaulinaR
  • PaulinaR
  • 05.05.2011 19:07

Wedlug mnie podstawa byla trudniejsza niż wszystkie poprzednie arkusze, ale chyba poszlo mi dobrze. Miałam drobne problemy w dwoch otwartych(wykaż, udowodnij). Spodziewam sie jakies 90%. Rozszerzenie to już inna bajka, niby nie bylo, aż tak bardzo trudne, takich mniej wiecej zadan sie spodziewalam, mam nadzieje ze bede miala z 45%.