Facebook Google+ Twitter

Matura 2011. Nie zdał co siódmy uczeń

Ponad 344 tys. absolwentów liceów i techników przystąpiło w maju, czerwcu oraz sierpniu do tegorocznego egzaminu maturalnego. Nie sprostało tej próbie 15 proc. zdających.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiCo czwarty maturzysta nie zdał w pierwszym terminie, 15 proc. oblało w sierpniu. Najlepiej spisali się absolwenci liceów ogólnokształcących (93 proc. zdanych matur), najsłabiej techników uzupełniających (32 proc.).

Największe problemy maturzystom sprawiła matematyka. Średni wynik nie osiągnął nawet pułapu 50 proc. Nikt nie zdobył kompletu punktów na poziomie podstawowym z historii, wiedzy o społeczeństwie, geografii i biologii.

Najwyższą średnią liczbę punktów zdający wypracowali na teście z języka białoruskiego na poziomie rozszerzonym (98,12 proc.), tyle że przystąpiło do niego 26 zdających. 19 osób zdawało egzamin z języka kaszubskiego - 9 na poziomie podstawowym i 10 na poziomie rozszerzonym. Trzech na stu maturzystów, to absolwenci z ubiegłych lat.

Pełne wyniki matur opublikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kowalski
  • Kowalski
  • 15.09.2011 17:52

Proponuję dla porównania zrobić maturę nauczycielom, prowadzącym poszczególne przedmioty. Z pewnością wyniki byłyby przerazajace. Bo dziś reforma sobie, nauka sobie i nauczyciele sobie, każdy rzepkę skrobie i dlatego takie wyniki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.