Facebook Google+ Twitter

Matura 2011. Nocne studiowanie na UW dla maturzystów

Od 26 do 28 kwietnia, w godzinach 20.30 - 3.30, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW organizuje nocne repetytorium z "Wiedzy o społeczeństwie". Jeszcze tylko dzisiaj tegoroczni maturzyści mogą wziąć udział w wykładach.

Inicjatywa spotkała się z dużym entuzjazmem uczniów. Do wspólnej nauki chętnych jest około 1068 osób.

Jak podaje "Życie Warszawy" - w dwa pierwsze dni wykładów do końca sesji wytrwała połowa uczestników. "W dzień uczniowie mają jeszcze zajęcia w szkołach, dopiero wieczorem mają czas na wkuwanie do matury" – zauważa Sylwia Para z zespołu promocji WDiNP w rozmowie z "ŻW".

Sponsorzy zapewnili maturzystom kubek kawy, czy puszkę napoju energetyzującego. Wszystko po to, aby utrzymać w dobrej kondycji tych, którzy rozpoczynają powtórki do matury, jak i tych, którzy chcą utrwalić wiedzę i poćwiczyć rozwiązywanie zadań.

Dzisiejsze wykłady rozpoczną się wcześniej, bo o 19:30. Krzysztof Lewandowski z ZAIKS rozpocznie wykładem z prawa autorskiego. Następnie prof. Roman Kuźniar omówi główne "dylematy polityki zagranicznej RP u progu nowej dekady". Dr Alicja Waszkiewicz opowie o terroryzmie i funkcjonowaniu mediów, a wykładu na temat miejsca Unii Europejskiej na arenie międzynarodowej, czy w polityce zagranicznej Polski w latach 1945 - 1989, wysłuchać będzie można od dr Pawła Borkowskiego i dr Alicji Curanović.

Podobne nocne kursy z przedmiotów matematyczno- przyrodniczych organizuje w dniach 18 kwietnia- 2 maja, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Wykładowcy SGGW są jednak bardziej łaskawi dla maturzystów- zajęcia rozpoczynają się o godz. 18, a kończą o 21 - informuje "ŻW"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.