Facebook Google+ Twitter

Matura 2011. O godz. 14 język polski na poziomie rozszerzonym

O godz. 14 maturzyści napiszą egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Matura potrwa 180 minut. Jakie będą tematy wypracowań? Czytajcie W24, na bieżąco będziemy publikować pytania, arkusze i odpowiedzi!

Sonda

Maturzysto, jak się czujesz przed dzisiejszym egzaminem?

Uczniowie czekają na rozpoczęcie egzaminu z języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy. / Fot. PAP/Tytus ŻmijewskiDo egzaminu z języka polskiego przystąpi dziś prawie 400 tysięcy licealistów. Najwięcej uczniów wybrało poziom podstawowy, ale ok. 40 tysięcy maturzystów napisze egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

Pisałeś wczoraj maturę z polskiego na poziomie rozszerzonym? Zobacz arkuszO godz. 9 maturzyści napiszą egzamin z matematyki. Jak się czują przed maturą?Co zabrać na maturę z matematyki?Matura 2011 z matematyki już jutro. Ostatni moment na powtórkę! Porady i zadaniaMatura 2011. Znamy tematy wypracowań z poziomu rozszerzonego!Zobacz co maturzyści sądzą o egzaminie z j. polskiego na poziomie rozszerzonym. Dodaj swoją opinięMatura 2011. Uczniowie napisali egzamin z języka polskiego. Co sądzą licealiści o dzisiejszej maturze?Przed XLI LO im. Lelewela w Warszawie jest nasza reporterka Aneta Tomczyk. Czy uczniowie się stresują? - Boję się trochę współczesności... Ale nie stresuję się, bardzo bym chciała, żeby wypracowanie nawiązywało do antyku - mówi uczennica klasy 3 a.

Podobnie twierdzi uczeń klasy 3 e: - Opanowałem cały materiał, nie boję się i traktuję egzamin jako kolejny dokument do wypełnienia.

Znamy tematy! Zobaczcie, z czym musieli się zmierzyć maturzyści na poziomie podstawowymMaturzysto, napisałeś dzisiaj egzamin na poziomie podstawowym? Sprawdź odpowiedzi! W24 rozwiązały maturęPodczas egzaminu licealiści mogą korzystać ze słownika poprawnej polszczyzny i słownika ortograficznego (jeden słownik na 25 zdających, zapewniony przez szkołę).

Zobacz arkusz maturalny z języka polskiego. Poziom podstawowyPisemny polski za Wami, ustny przed Wami. Wszystko o prezentacji maturalnejPamiętajcie! Do sali egzaminacyjnej nie wolno wnosić telefonów komórkowych, ani napojów. Koniecznie za to zabierzcie dokument potwierdzający tożsamość.

Jak radzić sobie ze stresem?Szukaliście przecieków maturalnych? Zobaczcie, co jeszcze robili zestresowani maturzyści

:-)

Czytaj także:


Matura 2011 z matematyki już jutro. Ostatni moment na powtórkę! Porady i zadania
Maturzysto, zaprzyjaźnij się z matematyką!
Zobacz arkusz matury z polskiego 2010
Na maturze z matematyki dozwolona ściąga, bądź sprytny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

D.
  • D.
  • 04.05.2011 19:49

jakie konteksty literackie napisaliscie do "Smierci urzednika" ? wiem ze II czesc dziadow jest dobrze.... ja napisalam nawiazanie do prologu z kordiana :(((((( zle prawda?? i do Pana Tadeusza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.