Facebook Google+ Twitter

Matura 2011. Poprawa możliwa już w sierpniu

Maturzyści, którym nie powiodło się w maju, w części pisemnej lub ustnej z jednego przedmiotu, mogą ponownie przystąpić do egzaminu już w sierpniu.

 / Fot. Marcin Otorowski at pl.wikipedia/GNU Licencji Wolnej Dokumentacji, w wersji 1.2Do poprawy egzaminu mogą przystąpić wyłącznie te osoby, które nie uzyskały pozytywnego wyniku z części ustnej lub pisemnej tylko z jednego przedmiotu. Uczniowie, którzy byli zainteresowani poprawą egzaminu dojrzałości, do dnia 7 lipca musieli złożyć pisemne oświadczenie do dyrektora macierzystej szkoły, bądź do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (jeżeli składali tam deklarację wyboru przedmiotów zdawanych w maju). Dopiero po złożeniu i zaakceptowaniu tego oświadczenia, uczniowie mogą przystąpić do poprawy egzaminu dojrzałości.

Do poprawy matury nie mogą przystąpić osoby, którym egzamin z części obowiązkowej, ustnej lub pisemnej został unieważniony przez komisję.
Egzaminy ustne z języka polskiego i języków obcych będą przeprowadzone w dniach 22-26 sierpnia 2011 r. w szkołach macierzystych. Egzaminy pisemne ze wszystkich przedmiotów rozpoczną się w szkołach 23 sierpnia o godz. 9. Wyniki egzaminów będą przekazane dyrektorom szkół 15 września 2011 r. więc uczniowie będą mogli odebrać wyniki w macierzystej szkole, czyli w taki sam sposób, który obowiązywał w maju.

Kilka uczelni uruchamia specjalną rekrutację dla tych, którzy będą zdawali maturę w sierpniu. M.in. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy proponuje duży wybór przedmiotów na które jeszcze można się rejestrować.

- Rekrutacja w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa i Ochrony trawa do końca września. Wszystkie osoby, które uzyskały pozytywny wynik egzaminu dojrzałości, bez względu na to czy zdawały „poprawkę”, mogą studiować w naszej uczelni. Wolne miejsca mamy na wszystkich kierunkach i poziomach kształcenia - oświadcza w rozmowie z W24 mgr Agnieszka Woźniak, specjalista ds. kadr.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu także uruchamia III turę rekrutacji na wolne miejsca. Rejestracja dla wszystkich poprawkowiczów potrwa od 1 do 15 września. Dodatkowo, szansę na studiowanie, wszystkim uczniom poprawiającym maturę dają uczelnie niepubliczne, w których rekrutacja na studia dzienne lub zaoczne trwa prawie do końca września.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.