Facebook Google+ Twitter

Matura 2011. Rekordowa liczba unieważnionych prac

Wyniki tegorocznych matur zostaną ogłoszone w ostatnim dniu czerwca 2011 roku. Pewne informacje na ich temat zostały przekazane przez pracowników OKE już wcześniej. I nie były one najlepsze dla zdających egzamin dojrzałości w maju tego roku.

 / Fot. PAP/Tytus ŻmijewskiTe informacje dotyczą przede wszystkim unieważnienia części prac pisemnych z poszczególnych przedmiotów. A było ich w tym roku wyjątkowo dużo, nawet dwukrotnie więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Matura 2011. Ściągi dawała komisja?


Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, obejmującej zakresem swego działanie województwa: łódzkie i świętokrzyskie, poinformowała, iż tylko z matematyki unieważniono prace aż 230 maturzystów (w 2010 roku było ich 163), z chemii - 54, języka polskiego - 22, języka angielskiego - 7. Powodem takiej decyzji egzaminatorów z OKE było znalezienie w tych pracach powtarzających się, niemal "lustrzanych" błędów, które nie pozostawiały wątpliwości co do samodzielności, a właściwie jej braku, podczas pracy z arkuszami egzaminacyjnymi.

Unieważnienie pracy maturalnej niesie ze sobą daleko poważniejsze konsekwencje dla spisującego niż dla maturzysty, który danego egzaminu nie zaliczył, tj. nie zdobył wymaganych 30 proc. punktów. Autor unieważnionej pracy może przystąpić ponownie do matury dopiero za rok, a ten, kto matury nie zaliczył ma szansę poprawić ją w sesji poprawkowej już 23 sierpnia bieżącego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Patryk
 • Patryk
 • 14.07.2011 10:34

Powinno się komisję zwolnić a nie oblewać maturzystów. Skoro nie potrafili ich upilnować to mają!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iśka
 • Iśka
 • 30.06.2011 19:51

To jest śmiechu warte ! Naprawdę. Jestem tegoroczną maturzystką, ja maturę zdałam, ale mojemu chłopakowi unieważniono egzamin z matematyki. Jest to bardzo dziwne, gdyż na krześle obok niego siedział egzaminator. I dodam, że nie była to osoba z jego szkoły tylko "z zewnątrz" więc szanse ściągnięcia są znikome. Chodziło u niego o zadanie ostatnie, zaczął je robić 5 minut przed końcem czasu, nie opisał dokładnie czym jest x a czym jest y, wiele rzeczy obliczył w pamięci ale wynik miał dobry. Zaznaczę, że naprawdę nie ściągał na egzaminie, ani tym z matematyki ani na żadnym innym więc ma czyste sumienie przez co czuje się podwójnie oszukany ! Z resztą wcale się nie dziwię ! Jest wyraźnie powiedziane że jeżeli ktoś napisze tylko wynik bez odpowiednich obliczeń dostaje 0 punktów za zadanie, ale ludzie NIE ZA CAŁĄ MATURĘ! Jako maturzystka dokładnie wiem jak wyglądają zadania z matematyki i wiele z nich rozwiązuje się SCHEMATOWO jakby szanowna komisja nie wiedziała. Więc bardzo możliwe jest, że wiele zadań będzie rozwiązanych w taki sam sposób co nie jest dowodem na niesamodzielną pracę ! Jestem bardzo zniesmaczona taką sytuacją, bynajmniej nie dlatego, że chodzi tu o bliską mi osobę, bo w szkole mojego chłopaka potraktowano tak 9 innych osób. I także uważam, że w ich przypadku ta sytuacja to jedno WIELKIE NIEPOROZUMIENIE! W szczególności, że dziewczyna, która ma 5 z matematyki także za rzekome ściągnie ma unieważnioną pracę. Czy to jest sprawiedliwe? Nie wydaje mi się. Jestem zszokowana taką sytuacją !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy to czego nauczyliśmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Święci, co nigdy nie ściągali...

Komentarz został ukrytyrozwiń

SZOK! Polecam link do kieleckiej "Gazety Wyborczej: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,9866510,Matura_2011__Zamiast_pilnowac_maturzystow_dawali_im.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdolną mamy młodzież. Zresztą przykład idzie z góry.

Komentarz został ukrytyrozwiń
hm
 • hm
 • 30.06.2011 05:51

i co - jak ktoś siedział na przodzie, a ktoś na samym końcu sali i mają takie same błędy - to piszą za rok ?
Zryło ich !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Izu
 • Izu
 • 30.06.2011 01:13

Wyniki juz sa na oke krakow!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Izu
 • Izu
 • 30.06.2011 01:08

matma 82 %! Jeaaa!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kinga
 • Kinga
 • 30.06.2011 00:41

Matma oblana.. Reszta może być.. eh, zycie. spodziewałam się tego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.