Facebook Google+ Twitter

Matura 2011 z angielskiego już jutro! Powtórka z W24 - arkusze

Po maturach z polskiego i matematyki czas na egzamin z angielskiego - bo choć maturzyści mogą zdawać dowolny język obcy, najczęściej wybierają właśnie ten. W ostatnich godzinach przed maturą z angielskiego warto przejrzeć arkusze egzaminacyjne z poprzedniego roku oraz proponowane odpowiedzi do nich.

Matura z angielskiego - poziom podstawowy, poziom rozszerzony / Fot. PAP/Tomasz Gzell

Matura 2010. Zobacz arkusz i odpowiedzi z angielskiego podstawowego


Zeszłoroczny arkusz egzaminacyjny na poziomie podstawowym wraz z transkrypcją nagrań, jak również przykładowe rozwiązania zadań egzaminacyjnych, a także obie części arkusza egzaminacyjnego dla klas dwujęzycznych znajdziecie tutaj.

Oprócz zeszłorocznych arkuszy egzaminacyjnych warto też przejrzeć arkusz z tegorocznej matury próbnej:

Próbna matura z Operonem, angielski podstawowy - arkusz i odpowiedzi


Matura z angielskiego na poziomie podstawowym składa się z trzech części: rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem i wypowiedzi pisemna. Rozumienie ze słuchu sprawdzane jest poprzez pytania i zadania do 20-minutowego nagrania. Tu można zdobyć 15 punktów. Czytanie ze zrozumieniem - zadania wyboru właściwej odpowiedzi na pytania dotyczące zacytowanego tekstu. Za poprawnie wykonane zadania można otrzymać 20 punktów.

Na wypowiedź pisemną składają się dwa teksty: krótki tekst użytkowy, w przypadku którego istotne jest przekazanie określonej informacji (5 pkt.) oraz dłuższy tekst użytkowy - list prywatny lub formalny (10 pkt.). Całość egzaminu trwa 120 minut, a łącznie można tu zdobyć 50 punktów.


Matura 2010. Zobacz arkusze z angielskiego rozszerzonego


Matura z angielskiego na poziomie rozszerzonym składa się z dwóch arkuszy: trwającej 110 minut części sprawdzającej stosowanie struktur leksykalno-gramatycznych zakończonej pisaniem dłuższego tekstu oraz trwającej 25 minut części sprawdzającej rozumienie ze słuchu oraz rozumienie tekstu czytanego i rozpoznawanie struktur leksykalno-gramatycznych. Do zdobycia jest tu 40 punktów.

Arkusze egzaminacyjne na poziomie rozszerzonym znajdziecie tutaj.

Napisałeś maturę z matematyki? Znasz wyniki? Ale tylko u nas zobaczysz rozwiązania krok po kroku!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.