Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29399 miejsce

Matura 2011 z angielskiego. Poziom rozszerzony - zadania i opinie

Jak mówią Brytyjczycy, a jak Amerykanie? Opis muzeum, wady i zalety studiowania - maturzyści napisali egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Wiadomości24.pl sprawdziły, z jakimi zadaniami musieli zmierzyć się abiturienci i jak im poszło.

Matury 2011 / Fot. PAP/Adrian StarusJak poinformowali nas maturzyści z liceum im. Juliusza Słowackiego w Warszawie, poziom trudności egzaminu był średni. Do zadań abiturientów, w części pisemnej, należała realizacja wybranego tematu: napisanie rozprawki o wadach i zaletach studiowania na dwóch kierunkach jednocześnie, opowiadania lub stworzenie opisu wybranego przez siebie muzeum, mogącego zainteresować młode osoby. Do rozwiązania były także dwa zadania z gramatyki, co do których opinie były mieszane - Mateusz z LO im. Słowackiego twierdzi, że były one proste dla osób przyzwoicie przygotowanych.

W części egzaminu, sprawdzającej umiejętność rozumienia słuchanego tekstu, uczniowie musieli wysłuchać wywiadu z alpinistką oraz kilku historii związanych z komunikacją miejską. Maturzyści Janek i Przemek powiedzieli naszej reporterce Katarzynie Węsierskiej, że "słuchanie" było proste, choć trzeba było przyzwyczaić się do specyficznego sposobu mówienia spikerki.

Zadania z rozumienia czytanego tekstu dotyczyły m.in. kwestii różnic w języku angielskim stosowanym przez Brytyjczyków i Amerykanów oraz problemów w komunikacji między tymi narodami.

Większość pytanych przez nas osób spodziewa się raczej dobrego wyniku matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Arkusz z angielskiego. TranskrypcjaTu znajdziesz wszystkie informacje o maturze z angielskiego
Zobacz co było na angielskim! Mamy tematyNapisałeś maturę z matematyki? Znasz wyniki? Ale tylko u nas zobaczysz rozwiązania krok po kroku!Prezentacja z polskiego przed Tobą? No to przeczytaj koniecznie!W poniedziałek, 9 maja matura z WoS. Zrób sobie powtórkęCzytaj też:
Serwis maturalny Naszego Miasta
Serwis maturalny Na tablicy

Zobacz arkusz maturalny z języka polskiego. Poziom podstawowyMatura 2011. Maturzyści napisali egzamin z języka polskiego. Co sądzą licealiści o dzisiejszej maturze?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Khem, to jest na serio?:>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.