Facebook Google+ Twitter

Matura 2011 z geografii. Podstawa i rozszerzenie. Wasze opinie

O godz. 9 maturzyści przystąpią do egzaminu z geografii. Czy zadania na poziomie podstawowym będą łatwiejsze niż w ubiegłym roku? Czy pytania poziomu rozszerzonego zaskoczą uczniów? Czytajcie W24, na bieżąco będziemy publikować tematy, pytania, arkusze i odpowiedzi!

Sonda

Zdajesz geografię, bo...

 / Fot. Waldemar Wylegalski, Głos WielkopolskiO godz. 9 rozpocznie się egzamin maturalny z geografii na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Przed LXXXVI LO imienia Batalionu Zośka na ulicy Garbińskiego w Warszawie jest nasza reporterka, Aleksandra Pokora. Jak maturzyści czują się przed egzaminem?

- Stresuję się, mimo tego, że to poziom podstawowy... Rozwiązałam dużo testów, ale wiem też, że trzeba mieć gruntowną wiedzę - mówi Marta Wojciechowska. - To będzie sprawdzian z trzech lat, na pewno pojawią się wszystkie zagadnienia. Mam dobrze opanowane rolnictwo, ale boję się, że coś mnie zaskoczy - opowiada Monika Kowalska. Stresuje się także ich koleżanka Kasia z klasy 3 f: - Najbardziej boję się map i obliczeń - zdradza W24.

Przeglądaj arkusz egzaminacyjny z poziomu podstawowego


Przeglądaj arkusz egzaminacyjny z poziomu rozszerzonegoJesteście ciekawi, jakie zagadnienia pojawiły się na dzisiejszym egzaminie? Mamy pytania! Sprawdźcie

Do matury z geografii podchodzi najwięcej maturzystów. W internecie krążą opinie, że jeśli licealiści nie radzą sobie z innych przedmiotów, piszą egzamin z geografii. Czy rzeczywiście tak jest? - Niektórzy sobie całkiem odpuścili, nawet nie wzięli linijek - potwierdza Marta Wojciechowska.

Wasi koledzy pisali egzamin na poziomie rozszerzonym. Zobaczcie, jak im poszło! Przeczytajcie wypowiedzi licealistów i dodajcie swoją opinię

Poziom rozszerzony

Licealiści, piszący maturę na poziomie rozszerzonym, są lepiej przygotowani do egzaminu. - Nieważne, co będzie, będzie dobrze - stwierdza spokojnie Adrian Gazarkiewicz z klasy 3 c. - Najbardziej obawiam się przemysłu i rolnictwa - dodaje. Nie zgadza się z nim Milan Romek z klasy 3 c: - Dla mnie najgorsze są terminy, zadania, w których trzeba uzupełniać luki w tekście. Wszyscy obawiamy się litosfery.

Czy maturzyści rzeczywiście uważają geografię za ostatnią deskę ratunku?

Co ciekawe, maturzyści nie chcą, żeby egzamin był zbyt prosty. - Liczę na to, że matura będzie taka, jak próbna. Oby były podobne, ale nie były zbyt proste (jak angielski), bo wszyscy będą mieli po 100 procent - twierdzi Przemysław Guczyński z klasy 3 c. - Tematy na pewno będą przekrojowe, dlatego może być albo bardzo dobrze, albo kiepsko. Na pewno trzeba będzie wykazać się wiedzą i kojarzyć fakty - dodaje.

Zobacz, jakie były zadania w ubiegłym roku

Przypominamy, że do sali egzaminacyjnej nie wolno wnosić napojów, telefonów komórkowych ani maskotek. Przepustką na egzamin jest dokument potwierdzający tożsamość.

Maturzyści, którzy nie będą mogli z przyczyn losowych bądź zdrowotnych zdawać egzaminów pisemnych w maju, za zgodą dyrektorów OKE będą mogli zrobić to między 6 a 21 czerwca.

Maturzysto, stresujesz się przed egzaminem? Weź udział w sondzie!

Jeśli maturzyści nie zdadzą jednego z obowiązkowych egzaminów, będą mogli poprawić je w sierpniu. Niezadowoleni z wyników będą mogli poprawiać egzamin w ciągu pięciu lat.

Czytaj także:
Pisemny polski za Tobą, ustny przed Tobą? Przeczytaj wszystko o prezentacji maturalnej
Matura 2011. Jak przygotować się do egzaminu z chemii?
natablicy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

misia
 • misia
 • 13.05.2011 19:17

jak dla mnie to najlepsze byly wykresy na rozszerzeniu pol godziny sie zastanawialam czy to juz tego stresu mi sie w oczach dwoi czy autorzy matury popelnili tak banalny blad...;p

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewelina
 • Ewelina
 • 13.05.2011 14:27

pisałam rozszerzenie i łatwe nie było, ale w sumie trudne też nie, spojrzałam na podstawe i była banalna. Ale w tym roku matury są trudne, porównując np matematyke rozszerzona ten i tamten rok to jest przepaść między nimi!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Doma
 • Doma
 • 13.05.2011 12:40

rozszerzenie całkiem całkiem, czekam na odpowiedzi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ojtamojtam
 • ojtamojtam
 • 13.05.2011 12:27

była średnia , jaK mozecie to piszcie wasze rozwiazania poszczególnych zadań:D mam na mysli rozszerzenie;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
gimigimi
 • gimigimi
 • 13.05.2011 12:23

Średnia z średnich, które dotychczas były... Nie najgorzej, nie najlepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
cytryna
 • cytryna
 • 13.05.2011 12:22

podstawa wcale nie była taka trudna ;) przynajmiej tak mi sie wydaje :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
ona
 • ona
 • 13.05.2011 11:58

Masakra ta matura, jak dla mnie byłą jakaś taka pomotana

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.