Facebook Google+ Twitter

Matura 2011 z języka angielskiego. Arkusze i odpowiedzi

6 maja większość tegorocznych maturzystów podejdzie do egzaminu z języka angielskiego. Od godziny 9 będą pisać maturę na poziomie podstawowym, a od 14 na poziomie rozszerzonym. Część podstawowa potrwa 120 minut, rozszerzona 110 minut. Podobnie jak w poprzednich dniach, będziemy publikować tematy i przewidywane odpowiedzi.

Sonda

Matura z angielskiego:

 / Fot. PAPW trzecim dniu matur emocje są już nieco mniejsze. Potwierdzają to rozmówcy naszej reporterki, Oli Pokory, która dotarła przed warszawskie LXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Pawlikowskiej -Jasnorzewskiej.

Zobacz arkusz z języka angielskiego na poziomie podstawowym


Arkusz z angielskiego. Transkrypcja


Odpowiedzi z angielskiego. Matura 2011Większość zdających rano obawiała się niewyraźnie mówiącego lektora w części sprawdzającej rozumienie ze słuchu. - Obawiam się słuchania tekstu - mówi W24 Ania Makowiecka. - Mam też nadzieję, że w części pisemnej będzie list, a nie jakaś oficjalna forma - dodaje. Dla Marka z tego liceum, także problemem może być wysłuchanie tekstu czytanego przez lektora. Natalia, której nauka języków sprawia nieco problemów, nie jest pewna swych sił, egzamin bardzo ją stresuje.

Matura z angielskiego była...Łatwa? Trudna? Czytaj opinię, napisz swoją i wygraj książkę!Takich obaw raczej nie mają ci, dla których część podstawowa jest tylko przygrywką przed poziomem rozszerzonym. Tak jest w przypadku Marcina, licealisty z LXXVIII LO. - Na podstawowym mam zamiar się rozkręcić przed rozszerzeniem - żartuje. Ale już Michał, który też będzie pisał test na poziomie rozszerzonym, część podstawową traktuje bardzo poważnie: - To jest dla mnie ważny egzamin, bo muszę mieć z niego 90 proc. - mówi. - Maturę podstawową muszę napisać perfekcyjnie, to jest sprawdzian moich umiejętności - dodaje. Dla Łukasza podstawowy angielski zbyt ważny nie jest, ale musi dobrze na nim wypaść.

Co mówili po maturze?

Zobacz tematy z angielskiego!Napisałeś maturę z matematyki? Znasz wyniki? Ale tylko u nas zobaczysz rozwiązania krok po kroku!Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym składa się z trzech części: rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem i wypowiedzi pisemnej, na którą składają się dwa teksty: krótki tekst użytkowy, w przypadku którego istotne jest przekazanie określonej informacji oraz dłuższy tekst użytkowy - list prywatny lub formalny.

Maturzyści nie są już tak zdenerwowani jak pierwszego dnia. Jak sami przyznają weszli już w rytm egzaminów. Teraz czekają na weekend, a potem ważne dla nich wybrane przedmioty, które otworzą drogę na studia.

Prezentacja z polskiego przed Tobą? No to przeczytaj koniecznie!W poniedziałek, 9 maja matura z WoS. Zrób sobie powtórkęMatura 201. Egzamin z języka angielskiego. Zadania i opinie maturzystówCzytaj też:
Serwis maturalny Naszego Miasta
Serwis maturalny Na tablicy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Lena Matysik
 • Lena Matysik
 • 07.05.2011 02:26

Moim zdaniem matura z języka angielskiego była prosta. Zadania były takie życiowe i polecenia także przystepne, myślę że będzie dobrze :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Franek
 • Franek
 • 06.05.2011 21:31

Matura była bardzo prosta- co prawda nie dzięki liceum ale szkole językowej gdzie mnie przygotowali dobrze. Myślałem, że będzie dużo trudniej a tu i podstawa i rozszerzenie proste.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ula
 • ula
 • 06.05.2011 19:23

łatwa? matura podstawowa była wręcz BANALNA, wcale nie trzeba dobrze znać języka aby ją zaliczyć. A ktoś kto jako tako potrafi się porozumieć w tym języku, mógł ją spokojnie napisać powyżej 70% :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
KWL_hm
 • KWL_hm
 • 06.05.2011 15:59

Chciałbym, żeby moje dzieci nauczyły się porządnie w szkole, ale niestety póki co to nierealne. Matura jest potrzebna, ale trzeba podnosić poziom. Prywatne szkoły językowe pokazują, że można skutecznie uczyć i wcale nie trzeba kłaść nacisku na „wkuwanie”. W Speak Up na przykład tak uczą i widać szybko efekty po kursie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grzesiek
 • Grzesiek
 • 06.05.2011 15:53

dobrze, że jest ten egzamin ale chyba w szkołach przez to lepiej nie uczą. niby jest angielski od podstawówki a dzieciaki tylko dukają. trzeba wreszcie wprowadzić jasne zasady i nowe metody…

Komentarz został ukrytyrozwiń
martyna
 • martyna
 • 06.05.2011 14:09

moim zdaniem była w miarę, a ten, kto mówi, że była bardzo trudna, to widocznie nic nie umiał:P

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz Ksiażek B- Z
 • Łukasz Ksiażek B- Z
 • 06.05.2011 13:00

takiej trudnej jescze nie widzialem. zeby taka byla podstawa to juz jest smiech.!!!!!!czy ja taki tempy jestem,nie wiem. ale napewno nie byla latwa i nie piscie takich glupat ze banal byl bo tak nie bylo. nie zdam to mnie za jaja powiesza!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz Ksiażek B- Z
 • Łukasz Ksiażek B- Z
 • 06.05.2011 12:57

ale było trudne . mama mnie za jaja powiesi. Ale sie boje. kto to wymyslil. Nic nie napisalem, bylo ruski zdawac. takiej tempoty dostalem ze hej. a stary to mi jaja urwie . pozdro z buska

Komentarz został ukrytyrozwiń
xdddd
 • xdddd
 • 06.05.2011 12:22

haha ale banał, to juz trudniejsze mialem na lekcji pytania...

Komentarz został ukrytyrozwiń
zosia
 • zosia
 • 06.05.2011 12:10

żle nie było:) napewno lepiej niż matematytka:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.