Facebook Google+ Twitter

Matura 2011 z matematyki już jutro. Ostatni moment na powtórkę! Porady i zadania

Zmierzywszy się dzisiaj z językiem polskim, jutro maturzyści przystąpią do egzaminów z matematyki. Oto garść porad dla zdających matmę oraz zadania sprzed roku i ich rozwiązania.

Jutro matura z matematyki!Tym maturzystom, którzy nie mają wszystkich wzorów w małym palcu, przypominamy: Na maturze z matematyki dozwolona jest ściąga! Warto zajrzeć do tego tekstu, aby przekonać się, co trzeba zrobić, by z tablic matematycznych korzystać sprawnie i owocnie.

Oswojone tablice matematyczne to jednak nie wszystko. Jakie inne jeszcze rzeczy można, należy i trzeba zabrać na egzamin? Szczegóły w tekście pt. Co należy wziąć na maturę z matematyki?

Tyle o przygotowaniu technicznym; teraz - merytoryczne. W przedegzaminacyjny wieczór warto przejrzeć arkusz zadań maturalnych z 2010 roku wraz z rozwiązaniami.

A jeśli któreś z zadań wzbudzi Twój niepokój, zajrzyj do rozwiązań przygotowanych przez Martę Abramowską. Kolejne działania - krok za krokiem - autorka szczegółowo omawia w materiale pt. Maturzysto, zaprzyjaźnij się z matematyką. W24 Ci pomogą!


Po maturze z polskiego...


Jeśli natomiast przed jutrzejszym egzaminem nie chcesz myśleć o matematyce, zajrzyj do tekstów poświęconych dzisiejszej maturze z polskiego:

Przejrzyj arkusze egzaminacyjne i odpowiedzi z tegorocznej matury z polskiego na poziomie podstawowym.

Zapoznaj się z opiniami maturzystów na temat tego egzaminu i wyraź własne zdanie.

Przyjrzyj się tematom z tegorocznej matury z polskiego na poziomie rozszerzonym.

Weź udział w dyskusji na temat tego egzaminu.


...i po egzaminie z matematyki


W czwartek od samego rana przez cały dzień serwis Wiadomości24.pl informował będzie o zadaniach maturalnych, rozwiązaniach i opiniach maturzystów na temat matury z matematyki. Zajrzyj więc do nas koniecznie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.