Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35640 miejsce

Matura 2011 z matematyki. Opinie po egzaminie na poziomie podstawowym

Zakończyła się matura z matematyki na poziomie podstawowym. Jak było? Poznajcie pierwsze opinie maturzystów, którzy ten egzamin mają już za sobą.

Sonda

Matura z matmy...

 / Fot. PAPPierwsi maturzyści pojawili się przed "Lelewelem" już o 11, bo ja twierdzą matura podstawowa była banalna. Jedynym utrudnieniem były dwa zadania otwarte, w których należało przeprowadzić dowód. - Jak się ma do wykorzystania tablice, to rozwiązanie zadań na maturze podstawowej nie jest problemem - twierdzi Magda z warszawskiego "Lelewela".

Są jeszcze nieco zdenerwowani po maturze, więc trudno im sobie przypomnieć jakie były zadania, ale zgodnie stwierdzają, że było na szczęście dla nich, zadanie ze stereometrii.

Matura z matematyki. Zobacz tematy!



Rozmówcy naszych reporterek, Joanny Trochimiuk i Małgorzaty Suzdorf będą zdawać też maturę rozszerzoną, więc być może dlatego ich ocena egzaminu jest taka łagodna.

Dla Kingi, która nie zdaje matury rozszerzonej, ten egzamin był trudny, ale optymistycznie zakłada, że 80 proc. zdobędzie.

Zdający mówią też, że trudne były zadania otwarte.

Sprawdź, czy maturzyści mają rację. Zobacz arkusz



Matura 2011 z matematyki. Arkusze z poziomu podstawowego



;Zobacz arkusz matury rozszerzonej[/a]
A jak Wy oceniacie maturę z matematyki i jej poziom trudności? Piszcie w komentarzach!

Wróć do materiału: Wszystko o dzisiejszej maturze z matematyki



Maturzysto, szukałeś przecieków testów maturalnych w internecie? Zobacz, co jeszcze robili zestresowani uczniowie



Czytaj też:
naszemiasto.pl. egzaminy maturalne
natablicy.pl - matury

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (317):

Sortuj komentarze:

Wojciech
  • Wojciech
  • 20.09.2011 13:42

Witam,

Uważam, że tego roczna matura była średnia, a więc nie trudna ani nie łatwa. Wiele zadań znajdowało się na niej, takich, które przynajmniej w mojej szkole były robione kilkakrotnie. Jedyne co mi się najbardziej nie podobało, jeśli chodzi o ten egzamin to to, że nie był on dopracowany przez "specjalistów" z CKE. Po dokładnym, ponownym przejrzeniu tego arkusza, doszukałem się wiele różnych błędów, czego nie powinno być. Zgadzam się z tą osobą - Sylwia, która słusznie stwierdziła, że ludzie z CKE faktycznie mięli bardzo dużo czasu, aby przygotować i dopracować ten egzamin, tak aby nie było w nim ŻADNYCH błędów czy źle sformułowanych niektórych zdań itd. Z tym się też zgodzę, że kasę biorą grubą, więc dlatego moim zdaniem powinno wszystko być "tak jak się patrzy", czyli poprawnie. W moim przekonaniu egzamin ten nie był ułożony całkowicie dobrze, poprawnie. To tylko i wyłącznie wina CKE. Ja się cieszę, że egzamin mam zdany (z matematyki w 50% co prawda, ale jest :) ), więc matura jest, ale myślę, że na kolejne lata, powinni ludzie z CKE, lepiej dopracowywać pytania egzaminacyjne, ogólnie całokształt egzaminu maturalnego z matematyki.
Dziękuję, że mogłem się wypowiedzieć na ten temat także, fajnie, że istnieją takie portale jak ten.
Niech przyszli maturzyści wiedzą, na co powinno się zwrócić uwagę, bo to o czym napisałem, moim zdaniem jest rzeczą istotną,
Pozdrawiam,
Tegoroczny maturzysta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sylwia
  • Sylwia
  • 22.07.2011 20:14

Ja uważam, że tegoroczna matura to porażka. Błędy w arkuszach itp. Co to ma byc? Niech CKE się stara przecież dostaje za to grubą kasę. Poza tym wprowadzenie matury z matmy może i nie jest złym pomysłem, tyle, że powinni przygotowac uczniów a nie wprowadzac ją z roku na rok o tak z dupy bo mają taki kaprys. Chciałam dodac , że zgadzam się z kolegą który twierdzi że matura powinna byc egzaminem dopracowanym do szkół nie tylko ogólnokształcacych ale i o profilu zawodowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inżynier Gninko
  • Inżynier Gninko
  • 19.06.2011 18:42

Ewa, jeżeli ,,świetny, zdolny spawacz" chce zostać inżynierem, a tegoroczna matura z matmy sprawia mu problemy, to znaczy, że jest świetnym spawaczem, ale nie ma szans na bycie spawalnikiem (lub jak to nazywasz: inżynierem spawaczem). Spawacz spawa jak mu każą, a spawalnik dobiera spawy/spoiny do konstrukcji i jeżeli nie będzie potrafił policzyć (a uwierz mi, że to wcale nie jest takie łatwe), czy spaw/spoina wytrzyma to on za to beknie. Ja osobiście nie chciałbym jechać autem z ramą pospawaną na oko, albo jechać/iść mostem stalowym który nie wiadomo ile może wytrzymać. Masz tutaj linka: <<<http://peb.pl/podreczniki-opracowania-pomoce-szkolne/768965-poradnik-inzyniera-spawalnictwo-tom-i-ii.html>>> i zobacz, że każdy z tomów ma ponad 750 stron (prawie dwie Biblie), a na polibudzie nie uczysz się tylko spawalnictwa (załóż, że to jest tylko jeden z 6 przedmiotów, a 2-3 są kierunkowe), nawet jeżeli wybrałaś taką specjalność. Poza tym jeżeli spawalnik chce więcej zarabiać, to z tego co się orientuję, niektóre certyfikaty może robić bez wykształcenia, więc zdolnemu i pracowitemu żadna matura nie straszna. I jeszcze powtórzę: Inżynier nie robi, tylko mówi co mają robić i odpowiada za całość wykonania i za to mu płacą. Teoretycznie spawalnik może ani razu w ciągu życia nie trzymać elektrody.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ewa
  • ewa
  • 14.06.2011 13:01

Interesujący jest temat dopasowania matury do maturzystów. CKE powinno brac pod uwagę statystyki jak i równe szanse wszystkich maturzystów. Mam na mysli ludzi, których sytuacja zawodowa wymaga posiadania matury a mają przerwę w nauce 20 lat. Czy to jest sprawiedliwe, że piszą taki egzamin, który jest skonstruowany z myślą o młodych licealistach. Uważam, że są dyskryminowan warunkami egzaminacyjnymi. Matura powinna byc egzaminem dopracowanym do szkół nie tylko ogólnokształcacych ale i o profilu zawodowym.
Świetny, zdolny spawacz powinien mieć szansę zostać inżynierem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paulina
  • Paulina
  • 08.06.2011 15:09

Już po maturach. Wszystko zdałam w stopniu zadowalającym z tego, co sobie sprawdzałam, jedynie matematyka spędza mi sen z powiek. Naliczyłam 16-19 pkt., niby zdane, ale.. Jak nie zdam to sie powiesze ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń
kylan
  • kylan
  • 17.05.2011 20:31

Idźcie wy wszyscy na filozofie bo napewno się tam nadajecie a ja będe miał większe szanse dostać się na budownictwo;d

Komentarz został ukrytyrozwiń
karo.
  • karo.
  • 17.05.2011 13:11

do lol

słuchaj "INTELIGENTNY" człowieku.Masz rację,matury nie musi mieć każdy.Ale jak ktoś już do niej nie podchodzi to nie znaczy,że nie jest człowiekiem inteligentnym.Znam wielu ludzi,którzy nie mają matury a są bardzo inteligentnymi osobami i co najważniejsze: mają dobrze płatną pracę.Prawda jest taka,że na studia się cisną teraz wszyscy.. nawet Ci,którzy nie bardzo wiedzą czym chcą w przyszłości się zajmować.Studiują byle żeby studiować.Słabią mnie tacy ludzie jak Ty...jeśli uważasz,że te osoby które nie idą studiować są nieinteligentne i są jak to nazwałeś "tłumokami" to weź się lepiej palnij w tą pustą głowę i rozejrzyj się,bo Ty chyba mało o życiu wiesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lol
  • lol
  • 15.05.2011 11:14

ale inzynier gninko ma racje... ;] nie chce powtarzać ale powiem tak: matura ma być dla tych co są inteligentni mądrych oraz pracowitych ludzi którzy chcą się uczyć rozwijać a nie dla "tłumoków" bo widzę ze ludzie dążą do tego ze maturę musi mieć każdy.Otóż wyobraźcie sobie że nie musi. Maturę można zdać bez większego problemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
maestro
  • maestro
  • 13.05.2011 17:20

Do Dj'a
Ja nie uwazam, ze rozszerzenie bylo dla elity elit. Po prostu byla niestandardowa, dali sporo zadan, ktorych ludzie się nie spodziewali. Dodam, ze w zbiorach A.Kielbasy czy innych zbiorach do matmy bylo sporo takich zadan. Tak wiec jezeli ktos sie uczciwie uczył to dobrze napisal. W koncu to rozszerzenie. Dobrze, ze nie bylo latwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dj
  • Dj
  • 10.05.2011 10:16

Prostuję poniższą wypowiedź. Mając na myśli sporą ilość innych przedmiotów mówiłem o uczniach wybierających się na konkretne studia, a takich jest większość.