Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22824 miejsce

Matura 2012: Akcja "kaktus" na tegorocznej maturze z polskiego

Co ma wspólnego "Lalka" Bolesława Prusa, "Ludzie bezdomni" Stefana Żeromskiego i "Dziady" Adama Mickiewicza ze słowem kaktus? Tegoroczni maturzyści udowodnili, że matura nie musi być nudnym egzaminem.

 / Fot. Piem/CC 3.0Na Facebooku powstało wydarzenie: "Użyję na maturze słowa "kaktus". Jak wielu młodym internautom udało się wpleść słowo kaktus na egzaminie z polskiego?

Jak widać sporo maturzystów na stronie facebookowej akcji zadeklarowało chęć użycia tego słowa w wypracowaniu na maturze z języka polskiego.

Magda, tegoroczna maturzystka, napisała: "Izabela nie była zdolna do jakiegokolwiek wysiłku, nawet gdyby miało to być podlewanie kaktusa raz na miesiąc", natomiast maturzystka Joanna użyła związku frazeologicznego: "Izabela Łęcka uważała, że prędzej jej kaktus na ręce wyrośnie, niż poślubi Stanisława Wokulskiego". Alicja wymyśliła: "Kiedy Justyn Pol nie miał już sił i zrozpaczony zapytał, kto zemści się za nasze krzywdy, nagle, znikąd, niczym kaktus na polu ukazał się ksiądz Piotr, mówiąc "Bóg"!" Niektórzy wpisywali drukowanymi literami "kaktus" w brudnopisie, a inni je rysowali.

Każdy na stronie wydarzenia może wpisywać swoje zabawne zdania, które napisał na maturze.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Myślę, że nie jest to lekceważenie, a jedynie rozluźnianie napiętej atmosfery...i urozmaicanie wypracowań w ciekawy sposób :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.